×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Amatpersonas nosoda teroraktu Francijā. Latvijā teorisma draudu līmens saglabājas zems (8)

Pēc uzbrukuma Nicā, FrancijāPēc uzbrukuma Nicā, Francijā

Foto: - LETA/Reuters

Latvijas augstākās amatpersonas nosodījušas notikušo teroraktu Francijā, paužot ļīdzjūtību Francijas tautai.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta, ka noticis barbarisks un briesmīgs terora akts.

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis mikroblogošanas vietnē “Twitter” pauž līdzjūtību, novēlot ātru atveseļošanos ievainotajiem.

Notiekošo asi nosodījis Ministru prezidents Māris Kučinskis, un izteicis visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un visai Francijas tautai. Kučinskis uzsver, ka Latvija sērās ir kopā ar Franciju.

“Mums vairāk kā jebkad jābūt vienotiem un jāatbalsta vienam otrs. Šādi barbariski terorakti nav pieļaujami un mēs darīsim visu, lai tie neatkārtotos.”

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece izteikusi visdziļāko līdzjūtību Francijas tautai saistībā ar traģēdiju Nicā. Saeimas priekšsēdētāja pauž visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem, kā arī novēl ātrāku izveseļošanos ievainotajiem.

Iekšlietu ministrija savukārt “twitter” raksta, ka Latvijā terorisma draudu līmens joprojām saglabājas zems.

Drošības policijas (DP) piektdienas rītā izplatītajā paziņojumā sacīts, ka tās rīcībā šobrīd nav informācijas, kas norādītu uz nepieciešamību mainīt terorisma draudu līmeni Latvijā, kas joprojām saglabājas zems. Vienlaikus islāmistu teroristi turpina radīt pieaugošus draudus Eiropas kopējai drošībai, kas jau šobrīd tieši ietekmē drošības situāciju vairākās kontinenta valstīs, bet citās valstīs var nelabvēlīgi iespaidot terorisma draudu situāciju nākotnē.

“Terora akts Nicā, Francijā, atkārtoti apliecina teroristu gatavību izmantot atšķirīgas un daudzveidīgas uzbrukumu metodes, lai radītu pēc iespējas lielākus cilvēku upurus un iebiedētu sabiedrību. Teroristi turpina par uzbrukumu mērķiem izvēlēties cilvēka masveida pulcēšanās pasākumus, terora aktu norises laiku pieskaņojot arī simboliskiem datumiem,” teikts paziņojumā.

Līdzīgi kā pēc citiem plaša mēroga terorisma incidentiem DP strādā pastiprinātā režīmā, veic regulāras konsultācijas un uztur intensīvus kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem, kā arī ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām Latvijā.

Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 80 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītāju nošāva policija, piektdien paziņoja Francijas amatpersonas.

Uzbrukumā ir nogalināti vismaz 80 cilvēku, un no ievainotajiem 18 ir kritiskā stāvoklī, paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.

Asiņainais uzbrukums Nicā, kas jau atzīts par teroraktu, notika pēc tam, kad Bastīlijas diena ceturtdien tika atzīmēta ar bruņoto spēku parādi Parīzes Elizejas lauku avēnijā un uguņošanām Francijas pilsētās. Šajā dienā Francija rīkoja svinības par godu sekulārajai republikai un tās vērtībām “Brīvība, vienlīdzība, brālība” (“Liberte, Egalite, Fraternite”).

Ārlietu ministrijai šobrīd nav informācijas, ka Nicā notikušajā uzbrukumā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tie musulmaņu garīdznieki ir īsti lopi, ka viņi publiski šādus slaktiņus nenosoda.

 2. Patiesam, ir loti zel, ka mirt mierigie iedzivotaji Francija. Es domaju, ka jebkurs Latvijas iedzivotajs izsaka patiesu lidzjutibu boja gajuso gimenem.Ari mana gimene ir kopa ar visiem tiem, kas nosoda so banditismu pret nevainigajiem dazadu valstu cilvekiem. Lai ir noladets terorisms visa pasaule! Tacu, paskatisimies taisnibai aciis,t.i., kad tad tas terorisms sakas ar lielu nezelibu? Kad saka izveidoties Islama valsts un kas pie ta visa ir vainigs? Viennozimigi, ka tas ir NATO ar ASV prieksgala. Kur tikai tie NATO un ASV bazas ieksa, citas suverenas valstis, ar savu idiotisko demokratiju, tur vienmer paliek liku kalni, sagrautas pilsetas un valstis. Man seit Latvija tadu demokratiju nevajag, bet jums visiem parejiem tada demokratija ir vajadziga? Velreiz izsaku vislielako lidzjutibu boja gajuso gimenem, bet ievainotajiem cilvekiem atrak atveseloties un veseliem atgriezties pie savam gimenem. Turieties milie, Latvijas laudis ir kopa ar jums!!!

 3. Lasot rakstus par šo tēmu,man paliek tāds iepaids,ka kādam ļoti žēl.ka pie mums tik zems apdraudējuma līmenis.Vajadzētu-it kā- tiekties uz augstāku,kaut vai biežāk par to informējot pasauli.

 4. Atkal “līmens”?! Ejiet taču kāds beidzot skolā! Un mācieties, kad esat aizgājuši…

 5. Toties rakstītāju “līmens” – visai zems. Diemžēl.

 6. mectat ne vredna

 7. riebīgais neticētājs Atbildēt

  Vai tad vēl 90.gados avīzēs nerakstīja, ka ja ārzemes nepārtraukšot iejaukties viņu iekšējās lietās, būšot spiesti rīkot Eiropā un Amerikā terorus pret mietpilsoniskajiem iedzīvotājiem tāpēc, ka tie nevēršoties pret savām valdībām ???
  Tātad “nelokāmās” valdības ir vainīgas savu iedzīvotāju nāvē !
  Gribēja ar spēka palīdzību ieviest paradīzi savā izpratnē, vietās, kur vēl nav tam ne mentāli, ne morāli gatavi.

Draugiem Facebook Twitter Google+