Latvijā
Rīga

Ameriks rīdziniekiem sola labot tiltus, iekārtot bērnu rotaļlaukumus un ieviest tūristu nodevu 2

Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Rīgas vicemēra Andra Amerika vadītā partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) šodien kongresā atbalstīja rīcības plānu Rīgai tuvākajiem četriem gadiem, kurā paredzēts attīstīt apkaimes, veidot bērnu rotaļu un sporta laukumus, paplašināt pilsētas centra robežas, veikt ielu un tiltu remontdarbus, palielināt tūristu skaitu un ieviest tūrisma nodevu, kā arī veikt citus uzdevumus.

Ameriks kongresā uzsvēra, ka šis “Atvērtais rīcības plāns 2017.-2021.gadam” ļoti konkrēti runā par lietām, ko plānots izdarīt, bet tajā neesot vispārīgu frāžu.

Kongresa dalībnieki šodien saņēma šī plāna bukletu, kurā ir vairāk nekā 50 lappuses. Plānā ir sadaļas par pilsētas apkaimēm, “Eiropas metropoles cienīgu pilsētas centru”, izglītību, palīdzību rīdziniekiem, tūrismu, izklaidēm un kultūru, drošību, pašvaldības darbiniekiem, vidi, darbu, satiksmi un citas.

Viena no sadaļām ir “Vitālas apkaimes ar savu centru un “atpazīšanas zīmi””, kurā norādīts, ka Rīgas apkaimju mērķtiecīgas attīstības pamats būs sadarbība ar apkaimju biedrībām. Katra apkaime saņemšot “atbilstošu finansējumu” apkaimes labiekārtošanai, bet par budžeta izlietošanu varēšot lemt iedzīvotāji sadarbībā ar pašvaldību. Tāpat šajā sadaļā uzskaitīti iecerētie darbi dažādās apkaimēs, piemēram, bērnu rotaļu un sporta laukumu izveide, teritorijas labiekārtošana un citi.

GKR arī vēlas mainīt izpratni par pilsētas centra robežām un paplašināt tās, funkcionāli un vizuāli savienojot vecpilsētu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkārtni, tuvējo Pārdaugavu, Ķīpsalu un Spīķeriem Maskavas forštatē. Tāpat iecerēts izveidot un īstenot parku turpmākās sakārtošanas un uzlabošana programmu, labiekārtot atpūtas vietas.

“Kvalitatīva izglītība skaistā, sakārtotā skolā vai bērnudārzā savā apkaimē ar augsti kvalificētiem skolotājiem katram mazajam rīdziniekam – tādu redzam pamatu mūsu pilsētas nākotnes izaugsmei,” uzsver GKR. Partija vēloties nostiprināt principu, ka nav prestižo, bagāto vacāku bērnu “centra skolu” un pārējo “mikrorajonu skolu”, bet visu Rīgas apkaimju skolas ir prestižas un nodrošina bērniem vienlīdzīgas iespējas. GKR arī sola nodrošināt iespēju uzlabot valsts valodas zināšanas bezmaksas kursos.

Tāpat šajā GKR paredz četru gadu laikā uzbūvēt vismaz 900 pašvaldības dzīvokļus, kā arī ieviest dienesta dzīvokļu programmu. Starp veicamajiem darbiem ir arī pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas namu pārvaldnieks” reorganizācija ar mērķi uzlabot apkalpošanas kultūru un izskaust dārgus, nekvalitatīvus remontus.

Plāns paredz jaunu sporta stadionu izveidi pie skolām, divu slēgtu sporta haļļu būvniecību Imantā un Pļavniekos, kā arī veloceliņu izbūvi. GKR arī sola bezmaksas autostāvvietas mikrorajonos gar galvenajām ielām, ielu un tiltu remontdarbus, pakāpeniski pāriet uz sabiedrisko transportu, ko darbinās ūdeņraža dzinēji, kā arī ieviest “gudros luksoforus”.

Pēc Amerika teiktā, Rīgu apmeklē 2,3 miljoni tūristu, bet ir mērķis šo rādītāju palielināt līdz trim miljoniem. GKR sadaļā par tūrismu iecerējusi alus kvartāla izveidi Miera, Krišjāņa Valdemāra un Hanzas ielu rajonā.

Tāpat iecerēts ieviest tūrisma nodevu, proti tūristi maksās nelielu pilsētas nodokli kā daudzviet pasaulē, skaidro GKR. Tas došot pilsētai papildu līdzekļus Rīgas reklamēšanai un atslogošot pašvaldības budžetu.

Tāpat plānā iekļauti arī citi plānotie darbi un uzdevumi.

LA.lv