×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Annans ierosina veidot Sīrijā pagaidu valdību

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Īpašais ANO un Arābu līgas vēstnieks Kofi Annans ierisinājis Sīrijā izveidot pagaidu valdību, kuras sastāvā ietilptu gan prezidenta Bašara al Asada atbalstītāji, gan opozīcijas pārstāvji, trešdien paziņoja diplomāti.

Šai iecerei atbalstu izteikusi arī Krievija, pievienojoties pārējiem ANO Drošības padomes pastāvīgajiem locekļiem – ASV, Lielbritānijai, Francijai un Ķīnai.

Plānu paredzēts apspriest ārlietu ministru konferencē, kuru Annans sestdien rīko Ženēvā.

Annana sagatavotajā projektā teikts, ka pagaidu valdībā iekļaujami Asada kabineta locekļi un opozīcijas pārstāvji, taču ne tās amatpersonas, “kuru klātbūtne varētu kaitēt pārejas procesam un apdraudēt valdības uzticamību vai arī iedragāt izlīguma centienus”.

Šis formulējums paredz to, ka malā varētu tikt nostumts gan Asads, gan zināmi opozīcijas pārstāvji, atzina viens no ANO diplomātiem.

Tomēr viņš uzsvēra, ka dokuments nesatur neko tādu, kas norādītu uz automātisku Asada izslēgšanu no spēles.

Vienlaikus diplomāts atzina, ka Krievijas piekrišana Annana iniciatīvai varētu liecināt par Maskavas gatavību atteikties no Asada.

Sestdienas sanāksmē bez ANO Drošības padomes pastāvīgajiem locekļiem piedalīsies arī Turcijas, Kataras, Kuveitas un Irākas ārlietu ministri.

Irāna un Saūda Arābija uz Ženēvu nav uzaicinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+