×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

ANO: “Islāma valsts” izplešas Afganistānā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” (IV) izplešas Afganistānā, piesaistot arvien vairāk simpatizētāju un vervējot sekotājus 25 no 34 valsts provincēm, piektdien paziņoja ANO.

Grupējums, kurš kontrolē lielas platības Sīrijā un Irākā, cenšas nostiprināties Afganistānā, metot izaicinājumu islāmistu grupējumam “Taliban” uz viņu pašu zemes.

Kā ANO novērotājiem pastāstījuši Afganistānas drošības spēku darbinieki, aptuveni 10% talibu ir “Islāma valsts” simpatizētāji.

“Grupējumu un personu skaits, kas atklāti pasludina savu lojalitāti vai simpātijas pret IV, turpina pieaugt virknē Afganistānas provinču,” teikts ANO “Al Qaeda” novērošanas komandas ziņojumā.

Kā pavēstīja avoti Afganistānas valdībā, grupējumi ar kaut kāda veida IV atpazīšanas zīmēm vai simpātijas izpausmēm manīti 25 valsts provincēs.

IV atbalstīti grupējumi regulāri iesaistās sadursmēs ar Afganistānas drošības spēkiem, taču kaujas ar citiem nemierniekiem ir retums, izņemot Nangarhāras provinci, kur tie cīnās ar talibiem par narkotiku tirdzniecības kontroli.

Aptuveni 70 IV kaujinieki ieradušies no Irākas un Sīrijas un tagad veido grupējuma Afganistānas atzara kodolu.

Afganistānas drošības spēki neuzskata IV klātbūtni kā “tūlītēju pieaugošo draudu”, taču novēro situāciju kā “potenciālu jaunu draudu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+