Ekonomika

Apsaimniekotājs uzspļauj likumam! Visai mājai draud atslēgt ūdeni kaimiņu parādu dēļ 16

Foto – Shutterstock

Vai tiešām iedzīvotājiem jāmaksā par kaimiņu parādiem? Pie TV3 ziņām vērsās kādas dzīvokļu mājas Rīgā iedzīvotāji, kuriem draud ar ūdens atslēgšanu un pieliek kaimiņu parādus pie rēķiniem. Par šādu – visai nekaunīgu – pašvaldības apsaimniekotāja SIA Rīgas pilsētbūvnieks rīcību pārsteigta pat galvaspilsētas vadība, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Ēvalda Valtera ielas 5. nams ir vienīgais šajā rajonā, kur dzīvokļu īpašnieki ir privātpersonas. Pārējās mājas ir tā sauktie sociālie nami, uz kuriem mazturīgie rīdzinieki stāv rindā.

Jūnijā iedzīvotāji sāka saņemt vēstules no mājas apsaimniekotāja, SIA Rīgas pilsētbūvnieka, kas informēja, ka mājai ir 1 470,53 eiro liels parāds par ūdeni, un tas ir iedzīvotāju ziņā, kā to dzēst.

Kristīne Mazajeva, dzīvokļa īpašniece: Ar katru vēstuli Rīgas pilsētbūvnieks spiež uz to, ka Rīgas ūdens dabūs parādu atpakaļ un pat atslēgs mums ūdeni, ja nepieciešams, kas liekas absurds! Kā var atslēgt tiem, kas maksājuši?
Kristīne rāda pēdējo vēstuli, ko pastkastītēs saņēmuši visi nama iedzīvotāji. Tajā viņi nostādīti fakta priekšā: no septembra parāds tiks sadalīts “uz galviņām”.

…sākot ar 2016. gada 15. septembri, 24 mēnešu periodā Rīgas pilsētbūvnieka piestādītais rēķins tiks papildināts ar papildus maksājuma aili: par parāda samaksu SIA Rīgas ūdens, kas izveidojies par laika periodu līdz 2012. gada 31. oktobrim.

Summa nekāda lielā nesanāk – ap 20 eiro no dzīvokļa, tomēr maksāt sievietei ne prātā nenāk. Kristīne Mazajeva uzskata, ka viņai “nav ne viens, ne divi eiro un pat ne cents jāmaksā par svešiem parādiem – katrs norēķinās par saviem pakalpojumiem”.

Pārsteigts par šādu pieeju parāda dzēšanai ir arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kura pakļautībā ir pašvaldības uzņēmums SIA Rīgas pilsētbūvnieks.

Pēc TV3 intereses arī pašam Rīgas pilsētbūvniekam nākas atzīt, ka situācija nav patīkama, taču nozarē jau diemžēl labi pazīstama. Pie vainas esot iepriekšējais apsaimniekotājs SIA Namu apsaimniekotājs.

Saistītie raksti

Ivo Kiršblats, SIA Rīgas pilsētbūvnieks pārstāvis: Robi likumdošanā ļauj uzņēmumiem mainīt nosaukumus un “atkratīties” no parādiem. SIA Cander nami, bijušais SIA Namu apsaimniekotājs, paņēmuši naudu no cilvēkiem, nav norēķinājies par ūdeni, un tā tas viss karājas.

Izsekot, kurš no dzīvokļu īpašniekiem bijis parādnieks, kurš – ne tagad ir sarežģīti. Pilsētbūvnieks kā vieglāko risinājumu bija izvēlējies uzlikt parādu uz visiem mājas iedzīvotājiem, taču nu sola, ka tas tomēr netiks darīts.
Viens no risinājumiem tagad būtu, ja dzīvokļu īpašnieki sasauktu kopsapulci un lūgtu, lai parādu iepriekšējā apsaimniekotāja vietā sedz Pilsētbūvnieks. Katrā ziņā tiek solīts, ka 78 dzīvokļu nams bez ūdens nepaliks.

LA.lv