×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Apsardzes firmas likstas neietekmēs drošības līmeni Olimpiādē

Foto - AFPFoto - AFP

Apsardzes firmas G4S nespēja nodrošināt nepieciešamo apsargu skaitu neietekmēs drošību Olimpiādes laikā, norādījis Londonas olimpisko spēļu organizācijas komitejas priekšsēdētājs Sebastjans Ko.

Kompānijai G4S kopā Olimpiādei būtu jānodrošina 10 tūkstoši apsargu, tomēr aptuveni 3500 cilvēkus tā nepaspēs sagatavot, ciešot smagu fiasko. Uzņēmuma izpilddirektors Niks Baklss atklāja, ka G4S zaudēs aptuveni 50 miljonus mārciņu (44,5 miljonus latu). “Mēs saprotam, ka nepietiekami novērtējām uzdevumu, kas mūs sagaidīja, gatavojoties Olimpiādei, un dziļi to nožēlojam,” Baklss teica BBC radio, tomēr norādīja, ka Olimpiskajā parkā ik dienu darbojas 4000 uzņēmuma profesionāļu, kas jau vairākus gadus gatavojas olimpiskajām spēlēm.

Bijušais olimpiskais čempions Ko solīja, ka jau tiek izstrādāts apdomīgs un saprātīgs darbības plāns. Londonas Olimpiādes valsts sekretārs Džeremijs Hants atklāja, ka valdībai jau vairākus mēnešus bija sagatavots ārkārtas rīcības plāns. “Varam būt priecīgi, ka mums ir tik fantastiski bruņotie spēki, kas gatavi doties palīgā, kad tas nepieciešams, un veikt brīnišķīgu darbu.”

G4S uzņēmums visā pasaulē nodarbina 650 tūkstošus cilvēku, bet tagad to gaida 10-20 miljonus mārciņu (8,9-17,8 miljonus latu) liels sods par nespēju izpildīt 284 miljonus mārciņu (252 miljonus latu) vērto līgumu. Tāpat G4S būs jāmaksā Aizsardzības ministrijai, lai trūkstošos apsargus aizstātu ar karavīriem. Kopā olimpiskajās spēlēs būs iesaistīti 40 tūkstošiem policistu, apsargu un brīvprātīgo, izveidojot lielāko miera laiku drošības operāciju. Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija risināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām – 27. jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+