×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. novembris, 2014
Drukāt

Aptauja: gandrīz puse iedzīvotāju gatava cīnīties par valsts neatkarību (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Par valsts neatkarību gatavi cīnīties 40% iedzīvotāju, liecina novembrī veiktās “Inbox Polls” aptaujas dati.

Savukārt 66% aptaujāto uz jautājumu, kas raksturo īstu patriotu, atbildēja, ka tā ir savas valsts vēstures, valodas un tradīciju godāšana. Tāpat vairāk nekā puse jeb 60% respondentu minēja arī dzimtenes mīlestību, savukārt 45% uzskata, ka patrioti ar savu valsti un tās sasniegumiem lepojas arī tiekoties ar citu valstu iedzīvotājiem. Vajadzības gadījumā par savas valsts neatkarību bija gatavi cīnīties 40% aptaujāto, liecina dati.

“Inbox Polls” rezultāti arī liecina, ka ar tradīcijām un tikumiem, sasniegumiem kultūrā, mākslā un sportā lepojas aptuveni katrs otrais respondents. Aptaujā šādas atbildes minējuši attiecīgi 51% un 47% cilvēku. Savukārt visvairāk iedzīvotāju – 63% – lepojas ar Latvijas dabu.

Novembra sākumā veiktā aptauja atklāj, ka aptuveni katrs piektais respondents pēdējos mēnešos cenšas vairāk izvēlēties Latvijā ražotas preces un pakalpojumus (21%) vai vismaz pievērš lielāku uzmanību produkta izcelsmes valstij (18%).

Vienlaikus liela Latvijas iedzīvotāju daļa 18.novembrī svin valsts dzimšanas dienu. Iecienītākie svinēšanas veidi ir svētku pasākumu vai uguņošanas apmeklēšana – šādi atbildēja attiecīgi 35% un 23% aptaujāto, vēl katrs piektais (20%) kopā ar draugiem vai ģimeni ietur svētku vakariņas. Svētku dienas kā parastas brīvdienas izmanto 8% aptaujāto cilvēku.

Par Latvijas patriotiem sevi noteikti uzskatīja divas piektdaļas (39%) aptaujāto, apmēram tikpat – 43% – respondentu atbildēja, ka sevi drīzāk uzskata par Latvijas patriotiem.

Aptauja veikta no 3.līdz 12.novembrim, interneta vidē izvaicājot 612 respondentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Cīniņš ir darbs.Par darbu, kā zināms, jāmaksā!Cik Latvijas valsts ir gatava maksāt mēnesī?

 2. Kur taida aptauja ir bejusa?????
  Kortejo propoganda nabadzeigos tautys īdrūšinošonai karot par rasnūs vādaru ideju.
  Poši bož dagunus vysos pakaļos kur var,a pēctam-demokrātisko tauta,kura niko navar pascāt-KAROJIT!!!
  Ja nakaros,tod nūdeviejs…a poši rasnī kei prusaki pa visom pasaulis molom rozbāg.

 3. vienreiz jau pacīnījāmies…
  …ātri apgūstam visu jauno
  …paldies, caīnieties paši par savu kapitālu tagad 🙂

 4. Rezultāts labs, bet cik paties!? Interneta pētījumi nav īpaši precīzi, jo respondentu vecuma grupa ir ierobežota.
  Neatkarīga valst jau esam, tāpēc grūti daudziem būtu iedomāties kaa būtu ja būtu.

 5. nu pat ja paskatamies to pašu na tad aina nebutu tik prozaiska. bērziņš ja, savā aprobežotibā mestos karot, dombrava ar varetu jaunibas neprātā, parādnieks vienkārši pačabētu, neviens nevaretu atrast kur palicis, dzintars aizskrietu bismaz uz zviedriju un no droša attāluma aicinātu cīņā un turētu patriotiskas runas….
  tā ka aptauja ir laba lieta, bet cilvēku raksturs/rīciba vislabāk parāda kā notiktu patiesibā

 6. Kā tad. Pastāstiet humpalās ģērbtajai un Maximas akciju un atlaižu barotajai tautai par laimīgo neatkarību! Vēl piebilstot – pastalās, bet brīvi! Un tiem, kas šo laimi nav izturējuši un aizbēguši prom, pārmetiet, ka viņi desu izvēlējušies, ne laimē diet!

 7. Priecīga ziņa! Gandrīz puse no visiem LV iedzīvotājiem beidzot gatava izcīnīt neatkarību no ASV specdienestu un ES absurdā diktāta! Man tiešām prieks par to! Neatkarība no jebkuriem ārējiem spēkiem, kas mūsu valstī rada nabadzību, nedrošību un smaitātību, ir vitāli svarīga!

 8. Par patriotiskas audzinasanas trukumu Atbildēt

  atbildiga ari musu iemilota IZM. Par sadu panakumu visi musu okupanti un vinu pecteci var but sajusma jo tiek istenots viens no Krievijas merkiem bijusas imperijas atgusana.

  • Neaizmirstiet teikt paldies Piebalgam – 90. gadu IM, kurš noraidīja mācības Latviešu valodā un veidot patriotiskā audz. pamatus. Laikam tagad Vienotības partijā

Draugiem Facebook Twitter Google+