Latvijā
Rīga

Aptauja: “Latviskās” partijas vēlēšanās Rīgā varētu apsteigt “Saskaņu” un GKR 5


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

“Latviskās” partijas Rīgā pašvaldību vēlēšanās kopumā varētu apsteigt partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (S/GKR) kopējo sarakstu, liecina pētījumu kompānijas “Nortstat” aptaujas dati, par ko šovakar vēstīja TV3 Ziņas.

Partiju reitingi rāda, ka divas nedēļas pirms vēlēšanām par S/GKR būtu gatavi balsot 41,2% vēlētāju Rīgā. Vienlaikus aptaujas dati liecina, ka galvaspilsētas domē varētu iekļūt arī piecas tā dēvētās “latviskās” partijas, kas kopumā varētu gūt 42,5% balsu.

Šo partiju vidū ir Latvijas Reģionu apvienības un partijas “Latvijas attīstībai” kopējais saraksts, par kuru būtu gatavi balsot 9,9% vēlētāju, nacionālā apvienība “Visu Latvijai! – Tēvzemei un brīvībai/LNNK” varētu gūt 9,3% balsu, par Jauno konservatīvo partiju varētu nobalsot 8,9%, bet partiju “Vienotība” – 8,2% vēlētāju. Rīgas domē ar 6,2% balsu varētu iekļūt arī Zaļo un zemnieku savienība.

Salīdzinot ar iepriekšējiem partiju reitingu mērījumiem, minētās partijas divas nedēļas pirms vēlēšanām kopumā par 2,85 procentpunktiem kāpināja savu atbalstu.

Patlaban aptaujas dati liecina, ka Rīgas domē neiekļūtu partija “KPV.LV”, par kuru pašlaik gatavi balsot 1,4% balsstiesīgo pilsoņu.

Taču aptuveni katrs desmitais vēl nezina, par ko varētu nobalsot sestdien gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

LA.lv