×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Aptur naudas atmazgātāju grupu, kas legalizējusi vairāk nekā 6 miljonus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) apturējis organizēta noziedzīgā grupējuma darbību, kas legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā sešu miljonu latu apmērā un kura shēmā bija iesaistīti aptuveni 80 uzņēmumi, aģentūru LETA informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

VID Finanšu policijas pārvalde pagājušajā nedēļā apturējusi kāda noziedzīga grupējuma darbību, kas laikā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 1.septembrim legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus 6,6 miljonu latu apmērā, tā nodarot valsts budžetam zaudējumus 1,39 miljonu latu apmērā nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa veidā.

Pagājušajā nedēļā Rīgā un Daugavpilī veiktas kopumā 22 kratīšanas, tostarp četru uzņēmumu juridiskajās adresēs, 12 ar noziedzīgo nodarījumu saistīto personu dzīves vietās un sešās automašīnās.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgo grupējumu veido četras personas – viens organizators un trīs atbalstītāji. Taču kopumā noziedzīgajā shēmā bija iesaistīti 50 reāli strādājoši uzņēmumi un aptuveni 30 fiktīvi uzņēmumi. Noziedzīgais grupējums darbojās celtniecības un autotransporta nozarēs, kā arī nodarbojās ar pārtikas un saimniecības preču vairumtirdzniecību, ceļu būvi un karjeru izstrādi.

Šis grupējums organizējis fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas “klienti” savās pievienotās vērtības nodokļa atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru.

Grupējums naudas legalizēšanai izmantojis vairāku valstu bankas – konti bijuši atvērti Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas un pat Ķīnas un Honkongas kredītiestādēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+