×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. jūnijs, 2017
Drukāt

Ar bārdām, bez bārdām un visādās krāsās – īrisu izstāde Dabas muzejā

Foto - LETAFoto - LETA

Vasaras ziedu izstāžu sezona Latvijas Dabas muzejā atklāta ar izstādi “Īrisi – dārzu rota jūnijā”, kas skatāma līdz 11. jūnijam.

Jau 19. gadsimtā latviešu zemnieku puķu dārzos no muižu parkiem ieceļoja pirmie īrisi un līdz par šodienai ir saglabājušās dažas šķirnes. 20. gadsimta trīsdesmitajos gados tika ienākušas daudzas vācu un franču selekcionāru šķirnes.

Mūsdienās īrisu audzēšana, kolekcionēšana un selekcionēšana Latvijā ir kļuvusi ļoti populāra, aktīvā audzēšanas apritē ir ap 1000 bārdaino īrisu šķirņu. Šogad izstādē apskatāmas ap 150 augsto un vidējo īrisu šķirnes un hibrīdu, kas selekcionētas gan Latvijā, gan ārzemēs, bet piemērotas Latvijas klimatam.

Savas kolekcijas apmeklētājiem izrāda Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri: Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone, Raimonds Petrovskis un Andrejs Bērziņš. Skaistie ziedi atceļojuši no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Pūres un Rīgas apkārtnes.

Īrisu selekcionāri veido Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas šķirnes ar skaistām ziedu formām, bārkstainām ziedlapu malām un īpaši rūpējas, lai ziedkātā būtu vismaz 7-9 un vairāk ziedi, kas nodrošina ilgstošāku ziedēšanu. Latvijas kolekcionāru dārzos tiek pārbaudītas mūsu klimatiskajiem apstākļiem piemērotākās svešzemju šķirnes, kas iegādātas no pasaules labākajām firmām.

Izstādes laikā Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības biedri sniegs konsultācijas par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+