×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Ar bērnu uz ārzemēm – kādi dokumenti nepieciešami? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mans bērns ir Latvijas pilsonis. Augustā esam nolēmuši doties ceļojumā ārpus Latvijas. Kādi dokumenti nepieciešami nepilngadīgā ceļošanai? Ko darīt, ja bērnam varbūt būs jābrauc vienam pašam vai kopā ar citu personu, kas nav viņa vecāki? KRISTĪNA RĒZEKNES NOVADĀ

Ja bērns, kurš ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis vai kuram piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (īsāk sakot, Latvijas valstspiederīgais), izceļo patstāvīgi vai pilnvarotas personas pavadībā, ir jāuzrāda vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa vai nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts šāds statuss šajās teritorijās) vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana vai notariāla pilnvara bērna izceļošanai no valsts.

Ja bērna vecāks nav sasniedzams vai atsakās dot piekrišanu vai pilnvaru, jāuzrāda bāriņtiesas lēmums. Ja bērns izceļo no valsts aizbildņa pavadībā, jāuzrāda bāriņtiesas lēmums par aizbildnības nodibināšanu vai tā notariāli apliecināta kopija.

Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts vecāka pavadībā, jāuzrāda vecāka ceļošanas dokuments ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, vai bērna dzimšanas apliecība, vai tās notariāli apliecināta kopija, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.

Ja bērns, Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts tā vecāka pavadībā, kurš nav Latvijas pilsonis vai nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, papildus būs jāuzrāda notariāli apliecināta otra vecāka (Latvijas pilsoņa vai nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka) pilnvara bērna izceļošanai no valsts vai bāriņtiesas atļauja.

KONSULTĒJIS JURISTS ALEKSANDRS ČIČERINS

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nesen saskāros ar situāciju… mans bērns ceļoja uz Angliju.. pilnvara bija par patstāvīgu izceļošanu, bet Anglijā iebraucot lidostā pieprasīja pilnvaru arī angļu valodā..
    Tā ka mīļie vecāki.. pilnvara ir vajadzīga arī tajā valodā uz kādu valsti brauc Jūsu bērni..

    • Bet kā tad savādāk,cik cilvēki var būt dīvaini,it kā Anglijā pie vārtiem stāv tulks un sāk visu tulkot angļiem,ka uzradies vēl viens no LV.

Draugiem Facebook Twitter Google+