×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Ar dziesmiņu apgūt svešvalodu…

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bieži dzirdēts, ka skolēniem grūtības sagādā svešvalodas apguve. Vai tā būtu angļu vai krievu valoda – jaunu vārdu iegaumēšana no jaunajiem censoņiem reizēm prasa pamatīgas pūles. Taču, kā apgalvo Skotijas Edinburgas universitātes zinātnieki, viņi atraduši metodi, kā ātrāk un veiklāk apgūt svešvalodu.


 

Interneta vietne “The Science Daily”, atsaucoties uz skotu zinātnieku veiktajiem pētījumiem, raksta, ka svešvalodas apguvē krietns palīgs ir dziedāšana. Proti, svešvalodas vārdus veiklāk iemācīties, tos izdziedot. Edinburgas zinātnieku pētījumā piedalījās sešdesmit pieauguši cilvēki, kas tika sadalīti trīs grupās – katrā pa divdesmit. Piecās pārbaudēs brīvprātīgajiem lika atkārtot īsas frāzes ungāru valodā. Pirmajai grupai ungāru valodas frāzes bija jāiemācās, tās izrunājot, otrajai – ritmiski nodeklamējot, bet trešajai – izdziedot. Pēc vairākiem testiem noskaidrojās, ka cilvēki, kuriem ungāru valodas frāzes bija jāapgūst dziedot, tās iemācījās krietni veiklāk un pareizāk nekā viņu kolēģi, kas nelielos vārdu salikumus mēģināja iegaumēt, tos vienkārši izrunājot vai ritmiski deklamējot. Pārbaudē pētījuma dalībnieki, kas izmantoja dziedāšanas metodi, ungāru valodas frāzes apguva divreiz ātrāk nekā tie, kas mēģināja tās iekalt. Turklāt visi, kas jaunos vārdiņus bija iemācījušies dziedot, tos atcerējās ilgāk.

“Šis ir pirmais eksperimentālais pierādījums, kas apliecina, ka valodas mācīšana ar dziesmām mācību procesu var padarīt krietni sekmīgāku,” apgalvojusi pētījuma autore no Edinburgas universitātes Karena Ludke. “Viena no teorijām, kas tik izvirzītas pētījuma laikā, bija tāda, ka melodija liek veiksmīgāk strādāt cilvēku smadzenēm,kas ļauj tām vieglāk atcerēties svešas valodas vārdus un frāzes.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+