Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Ar dziesmiņu apgūt svešvalodu…

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bieži dzirdēts, ka skolēniem grūtības sagādā svešvalodas apguve. Vai tā būtu angļu vai krievu valoda – jaunu vārdu iegaumēšana no jaunajiem censoņiem reizēm prasa pamatīgas pūles. Taču, kā apgalvo Skotijas Edinburgas universitātes zinātnieki, viņi atraduši metodi, kā ātrāk un veiklāk apgūt svešvalodu.


 

Interneta vietne “The Science Daily”, atsaucoties uz skotu zinātnieku veiktajiem pētījumiem, raksta, ka svešvalodas apguvē krietns palīgs ir dziedāšana. Proti, svešvalodas vārdus veiklāk iemācīties, tos izdziedot. Edinburgas zinātnieku pētījumā piedalījās sešdesmit pieauguši cilvēki, kas tika sadalīti trīs grupās – katrā pa divdesmit. Piecās pārbaudēs brīvprātīgajiem lika atkārtot īsas frāzes ungāru valodā. Pirmajai grupai ungāru valodas frāzes bija jāiemācās, tās izrunājot, otrajai – ritmiski nodeklamējot, bet trešajai – izdziedot. Pēc vairākiem testiem noskaidrojās, ka cilvēki, kuriem ungāru valodas frāzes bija jāapgūst dziedot, tās iemācījās krietni veiklāk un pareizāk nekā viņu kolēģi, kas nelielos vārdu salikumus mēģināja iegaumēt, tos vienkārši izrunājot vai ritmiski deklamējot. Pārbaudē pētījuma dalībnieki, kas izmantoja dziedāšanas metodi, ungāru valodas frāzes apguva divreiz ātrāk nekā tie, kas mēģināja tās iekalt. Turklāt visi, kas jaunos vārdiņus bija iemācījušies dziedot, tos atcerējās ilgāk.

“Šis ir pirmais eksperimentālais pierādījums, kas apliecina, ka valodas mācīšana ar dziesmām mācību procesu var padarīt krietni sekmīgāku,” apgalvojusi pētījuma autore no Edinburgas universitātes Karena Ludke. “Viena no teorijām, kas tik izvirzītas pētījuma laikā, bija tāda, ka melodija liek veiksmīgāk strādāt cilvēku smadzenēm,kas ļauj tām vieglāk atcerēties svešas valodas vārdus un frāzes.”

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+