Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Ar dziesmiņu apgūt svešvalodu…

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bieži dzirdēts, ka skolēniem grūtības sagādā svešvalodas apguve. Vai tā būtu angļu vai krievu valoda – jaunu vārdu iegaumēšana no jaunajiem censoņiem reizēm prasa pamatīgas pūles. Taču, kā apgalvo Skotijas Edinburgas universitātes zinātnieki, viņi atraduši metodi, kā ātrāk un veiklāk apgūt svešvalodu.


 

Interneta vietne “The Science Daily”, atsaucoties uz skotu zinātnieku veiktajiem pētījumiem, raksta, ka svešvalodas apguvē krietns palīgs ir dziedāšana. Proti, svešvalodas vārdus veiklāk iemācīties, tos izdziedot. Edinburgas zinātnieku pētījumā piedalījās sešdesmit pieauguši cilvēki, kas tika sadalīti trīs grupās – katrā pa divdesmit. Piecās pārbaudēs brīvprātīgajiem lika atkārtot īsas frāzes ungāru valodā. Pirmajai grupai ungāru valodas frāzes bija jāiemācās, tās izrunājot, otrajai – ritmiski nodeklamējot, bet trešajai – izdziedot. Pēc vairākiem testiem noskaidrojās, ka cilvēki, kuriem ungāru valodas frāzes bija jāapgūst dziedot, tās iemācījās krietni veiklāk un pareizāk nekā viņu kolēģi, kas nelielos vārdu salikumus mēģināja iegaumēt, tos vienkārši izrunājot vai ritmiski deklamējot. Pārbaudē pētījuma dalībnieki, kas izmantoja dziedāšanas metodi, ungāru valodas frāzes apguva divreiz ātrāk nekā tie, kas mēģināja tās iekalt. Turklāt visi, kas jaunos vārdiņus bija iemācījušies dziedot, tos atcerējās ilgāk.

“Šis ir pirmais eksperimentālais pierādījums, kas apliecina, ka valodas mācīšana ar dziesmām mācību procesu var padarīt krietni sekmīgāku,” apgalvojusi pētījuma autore no Edinburgas universitātes Karena Ludke. “Viena no teorijām, kas tik izvirzītas pētījuma laikā, bija tāda, ka melodija liek veiksmīgāk strādāt cilvēku smadzenēm,kas ļauj tām vieglāk atcerēties svešas valodas vārdus un frāzes.”

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+