×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Ar grāmatas atvēršanu darbu sāk LNB Bērnu literatūras centrs

Foto: Ieva LūkaFoto: Ieva Lūka

Turpmāk katru nedēļas nogali sestdienās BLC notiks dažādi radoši un izglītojoši pasākumi ģimenēm un bērniem – grāmatu atvēršanas svētki, angļu valodas nodarbības pašiem mazākajiem un daudzveidīgas radošās aktivitātes, stāsta BLC vadītāja Silvija Tretjakova.

Šonedēļ uz BLC pie mazajiem un lielajiem lasītājiem ciemos dosies apgāds “AIAI”, prezentējot jaunu grāmatu “Mazo latvju pirmie vārdi”. Tas ir izdevums lasītājiem no sešu mēnešu līdz divu gadu vecumam, kur pirmo vārdu apguvei iekļauti latviski vārdi, krāsaini attēli un ilustrācijas.

“Kad bērniņš piedzimis, viss ir pirmais – pirmais smaids, pirmais zobs, pirmie soļi un pirmā grāmata… Viss pirmais ir īpašs un neatkārtojams, tāpēc arī pirmo vārdu grāmatu vēlējos radīt tādu, lai tā būtu bērnam tuva un saprotama. Grāmatā ir latviskas lietas, kas veido un stiprina mūsu pašapziņu, dzīves gudrību un unikalitāti. Tās ir lietas, kuras bieži vien atšķiras no citām tautām ierastā, ko redzam tulkotajās vai pielāgotajās grāmatās,” stāsta idejas un teksta autore Agnese Vanaga.

Grāmatā ir astoņi tematiskie atvērumi, piemēram, ar pirmo našķi – rupjmaizi, ar vilnas zeķēm un cimdiem, ar Latvijas karogu, ar putru – ikviena mazuļa pirmo “nopietno” ēdienu, ar pirmajiem draugiem dzīvniekiem – suni un kaķi. Grāmatas fotogrāfiju autors ir Ģirts Raģelis, savukārt dizainu un ilustrācijas radījusi Ieva Pauliņa.

Pēc nedēļas, 13. decembrī, plkst. 11 BLC notiks pirmā angļu valodas nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem – “Ziemassvētki – kā tas ir angliski?”. Tā būs pirmā angļu valodas stunda regulāru nodarbību ciklā, ko BLC organizēs kopā ar Sešu maņu starptautisko pirmsskolu (Six Senses International Preschool).

Sešu maņu starptautiskā pirmsskola izmanto starptautiski akreditētu izglītības programmu – International Primary Curriculum (IPC). Tās ietvaros ar bērniem strādā jauni un radoši skolotāji, kuru vadībā tiek sniegta ne tikai ļoti kvalitatīva pirmsskolas izglītība, bet arī cieņa, atbalsts, sapratne un mīlestība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+