Kultūra
Teātris un kino

Ar koncerttūri Rīgā viesosies Holivudas “labākais ļaundaris” Roberts Davi 16


Roberts Davi filmā “Neiznīcināmie”.
Roberts Davi filmā “Neiznīcināmie”.
Foto: Wikimedia Commons

“Kongresu Namā” 5. oktobrī “Born Free Tour” koncertturnejas ietvaros uzstāsies leģendārais Holivudas aktieris, pazīstamais ļaundaru lomu tēlotājs Roberts Davi, vēsta rīkotāji.

Davi uzstāsies ar iespaidīga pavadošā sastāva mūziķiem, starp kuriem ir Frenka Sinatras orķestra oriģinālais pianists, “Grammy” balvas ieguvējs Rendijs Voldmens un pasaulslavenais bundzinieks Deivids Tals.

Roberts Davi Rīgā uzstājās 2015.gadā, popularizējot savu svaigi izdoto albumu “Davi Sings Sinatra: On the Road to Romance”. Šovs tika izpārdots un izpelnījās publikas ovācijas.

Roberts jaunībā mācījās pie vairākiem augstākā līmeņa vokālajiem skolotājiem, taču ikdienā labāk pazīstams kā viens no populārākajiem “sliktajiem puišiem” Holivudas filmās. Aktiera karjerā pēdējā Roberta Davi loma ir populārās franšīzes “Neiznīcināmie 3” pēdējā daļā, kas demonstrēta 2014. gadā.

Taču Davi lomu klāsts ir ļoti plašs – no neaizmirstamā ļaundara, Kolumbijas narkotiku barona Frenka Sančeza Bonda filmā “Atļauja nogalināt” līdz pat “Zvaigžņu vārti: Atlantīda” viņš tēlojis vairāk nekā simt kinofilmās un daudzās televīzijas programmās.

Roberts Davi pirmoreiz uz ekrāna nonāca televīzijas filmā “Contract on Cherry Street” kopā ar Frenku Sinatru – tad arī aizsākās viņa sadarbība un draudzība ar leģendāro dziedātāju. Tāpēc Roberta Davi dziedātāja karjerā neiztrūkstošs elements ir Frenka Sinatras repertuārs līdzās pārējai amerikāņu dziesmu zelta klasikai.


LA.lv