Latvijā
Rīga

Šogad Ziemas naktis Zoodārzā atklās ar Paslēpju grāmatu 16

Foto – Rīgas Zoodārzs

Jau no šīs piektdienas, 15.decembra, Rīgas Zoodārzā apmeklētājus gaidīs pasākums Ziemas naktis Zoodārzā, vēsta Zoodārza informācijas dienests. Turklāt Ziemas naktis šogad ievadīs arī jaunas grāmatas atvēršana.

Ziemas naktis Zoodārzā notiks no 15. decembra līdz 28. janvārim. Vakara stundās zooloģiskais dārzs ietērpjas Ziemassvētku noskaņās, aicinot apmeklētājus atslēgties no ikdienas skrējiena un nesteidzīgi vērot dzīvnieku darbošanos izgaismotos aplokos. Zooloģiskā dārza kases būs atvērtas līdz plkst. 19.00, bet dzīvniekus vērot varēs līdz plkst. 21.00.

Izņēmums ir 24. un 31. decembris, kad zoodārza kases strādās līdz plkst. 14.00 un Ziemas naktis Zoodārzā nenotiks. Toties 1. janvārī visi laipni aicināti vērot dzīvniekus gan dienā, gan arī vakarā.

Grāmata par slēpšanos

Slēpšanās jeb paslēpes ir viena no biežāk izmantotajām stratēģijām dzīvnieku pasaulē, lai izdzīvotu, skaidro zvēru pazinēji. To nereti ievērojuši zoodārza apmeklētāji, kuri dzīvās radības nākuši vērot karstā vasaras dienā ap pusdienlaiku – vienreiz tīģeris izlaidies laiskojas koka paēnā, otrreiz nīlzirgs baseinā pārvērties par nekustīgu akmeni un paretam laiž burbuļus, citreiz ķengurs smilšu vannā dīki sauļo vēderu, vēl kādreiz pūce kā nokaltis koka stumbenītis sēž zarā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Bet pavisam savādāk ir agri no rīta vai vēlu vakarā – krēslas aizsegā. Tādēļ iespēju vērot dzīvnieku darbošanos šajās stundās piedāvā Ziemas naktis Zoodārzā. Un gluži loģiski, ka šis laiks ir vispiemērotākais, lai tautās laistu grāmatiņu “Kas dzīvo Umbrijas mežā?”. Tā piemērota mazākajiem lasītājiem un zīmētājiem.

15. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Zoodārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē notiks mākslinieces Maijas Rezenbergas pirmās ilustrāciju grāmatas “Kas dzīvo Umbrijas mežā?” atvēršana. Piedalīties šajā pasākumā aicināts ikviens apmeklētājs.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pati māksliniece par grāmatu stāsta: “Šogad sešus mēnešus pavadījām Itālijā Umbrijas mežos. Tālu no cilvēkiem, augstu kalnos, meža mājā bez elektrības, interneta un telefona, bet… mums bija klusums, sveču gaisma, siltums kamīnā un laiks radošam darbam. Bija sajūta, ka mani nepārtraukti vēro ziņkārīgas meža zvēru acis. Šeit es tos arī ieraudzīju un uzzīmēju. Visas grāmatā attēlotās ainavas ir reālas.”

Saistītie raksti

Kādi dzīvnieki Umbrijas mežos vērojuši ciemiņus no Latvijas? Izrādās, tādi paši kā mūsu pusēs sastopamie: lapsa, āpsis, vanags, pūce un vēl virkne citu. Grāmata patiks mazām krāsot gribošām rociņām, jo gan noskatītās ainavas, gan arī tajās paslēptie dzīvnieki prasīt prasās pēc krāsām.

Galerijas nosaukums
LA.lv