×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2014
Drukāt

Ar valsts atbalstu neauglības ārstēšanai pasaulē nākuši vismaz 57 bērni (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pateicoties valsts sniegtajam atbalstam neauglības problēmu risināšanai, pasaulē nākuši vismaz 57 bērni, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Valsts ir iesaistījusies neauglības problēmu risināšanā kopš 2012.gada 1.septembra, apmaksājot medicīniskās apaugļošanas procedūru sievietēm vecumā līdz 37 gadiem. Iespēja veikt šo procedūru par valsts līdzekļiem tiek nodrošināta piecās Latvijas ārstniecības iestādēs.

To sniegtā informācija liecina, ka kopš programmas sākuma līdz 2014.gada 10.aprīlim programmā iesaistītajām sievietēm notikušas 57 dzemdības. NVD pārstāvji pieļauj, ka pasaulē ir nākuši vairāk nekā 57 bērniņi, ņemot vērā, ka medicīniskās apaugļošanas rezultātā bieži rodas daudzaugļu grūtniecība. Tomēr konkrētāku datu iestādei nav.

Tāpat dienesta rīcībā nav informācijas par dzemdību palīdzības sniegšanu sievietēm, kuras veikušas valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu, bet izvēlējušās mājdzemdības vai maksas dzemdības ārstniecības iestādē Latvijā vai ārpus valsts.

2012.gadā tika veiktas kopumā 49 valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, bet 2013.gadā – 390. Savukārt 2014.gadā plānots veikt 660 procedūras, no kurām puse jau varētu būt veiktas, norāda NVD pārstāvji.

Visaptverošu vērtējumu par programmas efektivitāti speciālisti pagaidām vairās sniegt, tam vēl esot nepieciešams laiks. “Jāņem vērā, ka programma uzņēma apgriezienus tieši pagājušajā gadā un visi bērniņi, ļoti iespējams, vēl nav paspējuši piedzimt,” viņi uzsver.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vismaz paris klases ar bērniem sanak.

Draugiem Facebook Twitter Google+