×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Arī Rīgas mikroautobusos viens brauciens maksās 1,15 eiro

Foto: LETAFoto: LETA

No februāra arī Rīgas mikroautobusos vienas biļetes cena būs 1,15 eiro, pērkot kioskos, un 2 eiro – pērkot pie transporta vadītāja, šodien apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamenta autotransporta komercpārvadājumu licencēšanas komisija.

Tiks paaugstināta arī nakts transporta biļetes cena, kura būs 2 eiro.

Tā kā gan Rīgas sabiedriskajā transportā, gan mikroautobusā viena brauciena cena no februāra būs vienāda, vienu e-talonu varēs izmantot gan “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā, gan arī “Rīgas Mikroautobusu satiksmes” minibusos. Mikroautobusos darbosies arī pārējā sabiedriskā transporta atlaides noteiktam braucienu skaitam, piemēram, 10, 20 un 50 braucieniem.

Arī turpmāk bez maksas tiks pārvadāti pirmsskolas vecuma bērni, neaizņemot papildu sēdvietu, personas, kurām noteikta I vai II invaliditātes grupa, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu, kurai noteikta I invaliditātes grupa, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

Turpināsies arī akcija, kas ļauj Latvijas valsts augstskolu bakalaura grāda pilna laika dienas nodaļas izcilniekiem vismaz šajā pusgadā braukt par brīvu “Rīgas Mikroautobusu satiksmes” minibusos.

“Rīgas Mikroautobusu satiksmes” valdes priekšsēdētājs Vitālijs Komars, skaidrojot ekonomisko un saimniecisko pamatojumu biļešu cenas paaugstināšanai, iegādājoties biļeti pie vadītāja, norādīja, ka, samazinoties skaidrās naudas apritei un palielinoties e-talonu skaitam, uzlabošoties satiksmes drošība, jo autobusu vadītāju tiešajos pienākumos ir nodrošināt pasažieru pārvadāšanu. Tāpat, palielinoties e-talonu skaitam, ar lielāku precizitāti tiks veikta reisu izpilde, kā arī samazināsies risks, ka netiek izsniegts braucienu apliecinošs dokuments.

Mikroautobusu satiksmi Rīgā nodrošina pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pārraudzībā esošā pilnsabiedrība “Rīgas Mikroautobusu satiksme”.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja autotransporta komercpārvadājumu licencēšanas komisijas vadītājs Vadims Faļkovs (S), no šā gada februāra spēkā bija jāstājas jau 2013.gadā plānotajai cenai – 1,20 eiro. Šodien komisija akceptēja biļetes cenu vienā līmenī ar sabiedriskā transporta brauciena cenu – 1,15 eiro.

Jau ziņots, ka pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” jau pērn no 1.maija gribēja paaugstināt mikroautobusu biļešu cenas, Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā pērn februārī pastāstīja uzņēmuma Plānošanas daļas vadītājs Andrians Boldans.
Pret biļešu cenu paaugstināšanu toreiz kategoriski iestājās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), mikroblogošanas vietnē “Twitter” par šo ieceri publiskojot lakonisku komentāru un norādot, ka “To viņiem noteikti neviens neļaus!” Rīgas mērs toreiz aģentūrai LETA uzsvēra, ka līgumā, kas pērn 2013.gada janvārī uz pieciem gadiem noslēgts starp “Rīgas mikroautobusu satiksmi” un pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, noteikts, ka biļešu cena tiks saglabāta 50 santīmu jeb 0,71 eiro apjomā, un pie tā uzņēmumam arī būs jāpaliek.

Līgums 2013.gadā tika noslēgts par 35,57 miljoniem eiro – šādu summu uzņēmums piecu gadu laikā plānoja iekasēt par pārdotajām biļetēm.

Faļkovs skaidroja, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pārvadātājs ir tiesīgs noteikt papildu maksu, iekļaujot to pakalpojumu tarifā.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka netiek ļauts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, informēja Rīgas domē.

Pēc “Rīgas satiksmes” izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Tikmēr, pērkot biļeti pie transporta vadītāja, tā maksās divus eiro.
Šogad Rīgā tiks saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides, saglabājot viņiem esošās biļešu cenas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+