×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīst “Latvenergo”; Baltijā vērtīgākā – “Swedbank” grupa

Foto - LETAFoto - LETA

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta energokompānija AS “Latvenergo”. “Latvenergo” sesto gadu pēc kārtas ieņem pirmo vietu investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS “Prudentia” un biržas “Nasdaq Riga” kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā “TOP101”.

Saņemot balvu, “Latvenergo” vadītājs Āris Žīgurs uzsvēra, ka “Latvenergo” ir valsts uzņēmums, bet valsts esam visi mēs. Žīgurs pauda pateicību visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas papildu kritikai ļāvuši uzņēmumam attīstīties par nopietnu komercuzņēmumu Baltijā. Šā gada pirmajā pusē aptuveni vienu trešdaļu elektroenerģijas “Latvenergo” pārdevis kaimiņvalstīs.

Šodien svinīgajā topa paziņošanas ceremonijā “Nasdaq Riga” speciālbalvu “Uzņēmums ar lielāko akciju cenas pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101” ieguva AS “Valmieras stikla šķiedra”, kas “Nasdaq” Rīgas biržā uzrādījusi straujāko akciju cenas pieaugumu pēdējā gada laikā – par 96%.

Investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS “Prudentia” un biržas “Nasdaq Riga” veidotajā Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topā “TOP10” par visvērtīgāko uzņēmumu Baltijā atzīta “Swedbank” grupa, kas apvieno Latvijas, Lietuvas un Igaunijas struktūras.

“Swedbank” grupas Baltijā novērtējums šogad ir 3,2 miljardi eiro.

Baltijas visvērtīgāko uzņēmumu šodien svinīgā apbalvošanas ceremonijā sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš atzīmēja, ka šis uzņēmums ir gājis cauri dažādiem ekonomikas posmiem, dažādiem nosaukumiem, saglabājot ambīcijas. Šajā uzņēmumā sākuši strādāt un savu vietu dzīvē atraduši daudzi cilvēki, atzīmēja Bērziņš.
Arī Bērziņam pašam personīgi savulaik bijusi iespēja mācīties no šī uzņēmuma un konkurēt ar to.

Savā uzrunā Valsts prezidents uzsvēra, ka Baltijas dimensija kļūst arvien nozīmīgāka ne tikai biznesā, bet arī visās pārējās lietās.

“Swedbank” Latvijā vadītājs Māris Mančinskis atzina, ka saņemtā balva ir pagodinājums. Viņš uzsvēra, ka banka jūtas stabili, aug, galvenokārt atrodot jaunus risinājumus klientiem un cenšoties strādāt arvien labāk. Banka efektivitāti uzlabo, Baltijas līmenī pārņemot labo pieredzi no visām darbības valstīm.

Ar detalizētu Latvijas un Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topu būs iespējams iepazīties topa mājaslapā “www.top101.lv”. Tā iecerēta kā vērtīgs datu ieguves un analīzes instruments jebkuram interesentam. Mājaslapā ir pieejami detalizēti gan šī gada, gan vēsturiskie topa rezultāti, tāpat iespējams iepazīties ar dažādu viedokļu līderu vērtējumu par notiekošo Latvijas un Baltijas uzņēmējdarbības vidē.

Šogad Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops tiek veidots devīto reizi. Veidojot topu, analizēti publiski pieejamie uzņēmumu pagājušā gada pārskati. Šogad analizēti 400 uzņēmumu gada pārskati, no tiem atlasīts 101 vērtīgākais. Tiek analizēta pašu uzņēmumu darbība, EBIDTA rādītāji, kā arī situācija Eiropas biržās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+