×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Arī uz otro Ķemeru sanatorijas izsoli nepiesakās neviens pretendents (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien paredzētā otrā Ķemeru sanatorijas izsole nenotika, jo uz to nebija pieteicies neviens pretendents, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja SIA “Ominasis Latvia” administrators Ainars Kreics.

Iepriekš Kreics norādīja, ka viņš bija ticies ar vairākiem potenciālajiem investoriem, kuri ir izrādījuši interesi piedalīties izsolē, tādēļ maksātnespējas administrators pauda cerību, ka otrā izsole būs rezultatīva un kultūrvēsturiskās ēkas iegūs jaunu un godprātīgu saimnieku, kurš būs gatavs pabeigt atjaunošanas darbus, ļaujot kūrortam atdzimt ar jaunu elpu.

Otrās izsoles sākumcena bija noteikta 75% apmērā no pirmās izsoles sākumcenas jeb 2 929 425 lati. Cena daļēji apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Savukārt, lai novērstu Jūrmalas pašvaldības nonākšanu ķīlnieka lomā un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu, Jūrmalas pilsētas dome 3.decembrī pieņēma lēmumu vispirms iegādāties Ķemeru kompleksa teritorijā esošo artēzisko urbumu un tikai pēc tam Ķemeru sanatorijas kompleksu.

Jūrmalas pilsētas domes ārkārtas sēdē deputāti tika iepazīstināti ar zvērinātu advokātu biroja “Borenius” vēstuli, kurā Jūrmalas pilsētas dome tiek brīdināta par riskiem, kas saistīti ar “Ominasis Latvia” piederošā Ķemeru sanatorijas kompleksa iegādi 12.decembra izsolē.

“Borenius” pārstāvis zvērināts advokāts Lauris Liepa uzskata, ka “Jūrmalas pilsētas pašvaldībai būtu bezatbildīgi piedalīties 12.decembrī notiekošajā Ķemeru sanatorijas izsolē, kamēr pašvaldība nav iegādājusies savā īpašumā šī kompleksa teritorijā esošo un citam īpašniekam piederošo artēzisko urbumu, jo pastāv nopietns risks, ka urbuma īpašnieks varētu traucēt vai pat liegt Ķemeru sanatorijas konservācijas darbus un kompleksa tālāku attīstību”.

Artēziskais urbums, kas atrodas Ķemeru kompleksa teritorijā, juridiski pieder nevis sanatorijas īpašniekam SIA “Ominasis Latvia”, bet gan citam uzņēmumam – maksātnespējīgajai SIA “Eiropas minerāls”.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 93,11% “Eiropas minerāla” kapitāldaļu pieder Saūda Arābijas Karalistē reģistrētam uzņēmumam SIA “Santlat”, kas ir arī maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvija” un SIA “Ekofor” īpašnieks. 6,89% “Eiropas minerāla” pieder Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai. SIA “Santlat” pieder mirušajam Saūda Arābijas Karalistes pilsonim Omāram Saliham Alhamdi. Šā gada 11.novembrī, dienā, kad tika izsludināta Ķemeru sanatorijas kompleksa izsole, tika izsludināta arī uz šī īpašuma esošā artēziskā urbuma izsole, kam bija jānotiek 18.decembrī – sešas dienas pēc Ķemeru sanatorijas izsoles.

2.decembrī Jūrmalas pilsētas dome saņēma zvērinātas tiesu izpildītājas vēstuli, kurā dome tiek informēta, ka SIA “Eiropas minerāls” piederošā urbuma izsole ir atcelta, lai nodrošinātu SIA “Eiropas minerāls” piederošā īpašuma pārdošanu lietu kopības sastāvā. “Faktiski tas nozīmē to, ka netiks dota iespēja atsevišķi nopirkt tikai šo urbumu, bet pircējs būs spiests iegādāties SIA “Eiropas minerāls” piederošo īpašumu kopumu par patlaban nezināmu cenu,” norāda Jūrmalas pilsētas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai taču tā Ķemeru sanatorija ņem tādu pašu galu kā Baldones, tad nevajadzēs ākstīties ar tiem kūrortiem. šo to vēl var pārdot Krievijai, Kazahijai vai Baltkrievijai, bet mums pašiem nav ko izlekt ar visā pasaulē pazīstamiem kūrortiem Mūsu valsts vadībai par to slaidi nospļauties.

Draugiem Facebook Twitter Google+