×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Ārlietu ministrs: Gruzija ir labs draugs un partneris Latvijai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija pilnībā atbalsta Gruzijas Eiropas perspektīvu un redz to kā ļoti labu draugu un partneri, un cer turpināt intensīvu sadarbību starp abām valstīm, pirmdien pēc tikšanās ar Gruzijas ārlietu ministri Maiju Pandžikidzi preses konferencē sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Gruzija un Latvija gatavojas ne vien turpināt attīstīt ekonomisko sadarbību, bet īstenot arī sadarbību kultūras jomā, norādīja ministrs. Viņš arī cer, ka Gruzijai jau šā gada Austrumu partnerības samitā, kas notiks Viļņā 2013.gada novembrī, izdosies iegūt apliecinājumu gatavībai tālākā eirointegrācijā.

Savukārt Gruzijas ārlietu ministre pateicās par Latvijas atbalstu Gruzijas centieniem nākotnē integrēties Eiropas Savienībā (ES) un NATO, kā arī atzina, ka Latviju un Gruziju saista īpašas attiecības.

Pankdžikidze arī apliecināja, ka Gruzijas jaunās valdības prioritāte ir pievienošanās ES un NATO.

Ministrs pavēstīja, ka, tiekoties ar Pankdžikidzi, ir pārrunājuši ļoti plašu jautājumu loku, kas skar divpusējās attiecības gan politiskajā, gan ekonomiskajā līmenī. Rinkēvičs pauda prieku par to, ka abu valstu attiecības nostiprinās un attīstās, uzsverot, ka godam ir strādājuši Latvijas farmācijas uzņēmumi “Grindeks” un “Olainfarm”, veicināti tūrisma sakari un sakari arī IT jomā.

“Mums pilnīgi noteikti jāturpina strādāt, lai ekonomiskās attiecības būtu tikpat labas kā Latvijas un Gruzijas politiskās attiecības,” informēja Rinkēvičs.

Gruzija, pēc Rinkēviča vārdiem, ir arī nopietns Latvijas NATO partneris.

Ministrs pastāstīja, ka ar kolēģi šoreiz daudz runājuši arī par abu valstu kultūras sakariem. Rinkēvičs ir aicinājis izmantot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā, lai Latvijā šajā gadā būtu pārstāvēti arī Gruzijas mākslinieki un kultūra. Ministrs apliecināja, ka Pandžikidze šo aicinājumu ir pieņēmusi, un pauda cerību, ka Latvija un Gruzija attīstīs sadarbību arī šajā jomā.

Gruzijas ārlietu ministre vizītē Latvijā 14.janvārī ieradusies pirmo reizi un Latviju nebija apmeklējuši arī līdz šim. Viņa jau tikusies ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, un paredzēta arī saruna ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+