×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Armēnijā aug sašutums (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Armenian President Serzh Sargsyan

Pēc tam kad Armēnijas prezidents Seržs Sargsjans 10. oktobrī parakstīja līgumu par savas valsts iestāšanos Putina lolojumā – Eir­āzijas Savienībā, valstī aug nemiers un sašutums par šo, pēc daudzu domām, kļūmīgo un sasteigto soli.

Armēnijas parlamenta deputāte no partijas “Mantojums” Zaruhi Postanjana šajā sakarā apsūdzējusi prezidentu Sargsjanu nodevībā. Viņa norādīja, ka “Krievija ir mirstoša valsts ar diviem miljoniem KGB darbinieku”. Krievija “kļuvusi par ļaunumu ne tikai citām valstīm, bet arī savai tautai”. Deputāte uzsver, ka Armēnijas “integrācija Eirāzijas Savienībā, ko vada Krievija, ir pretrunā ar nācijas un visu Armēnijas pilsoņu interesēm. Serža Sargsjana paraksts zem šā līguma (tas stājas spēkā 2015. gada 1. janvārī) ir nodevība. Aicinu jūs visus [deputātus] balsot pret šo līgumu. Tie, kas atteiksies balsot pret, arī ir tēvzemes nodevēji”.

Novērotāji spriež, ka bez svārstībām par šo līgumu balsos tikai valdošās Republikāņu partijas deputāti. Partijas “Plaukstošā Armēnija” deputāts Nikols Pasinjans ierosinājis ievadīt prezidenta Sargsjana impīčmenta (atstādinašanas) procedūru. Viņš aicinājis savākt 44 deputātu parakstus, kas vajadzīgi, lai šo jautājumu apspriestu parlamenta sēdē.

Bijušais sūtnis un domnīcas “Modus Vivendi” vadītājs Ara Papjans ir pārliecināts, ka “daudzi mūsu partneri un kaimiņi šādu soli neizprot”. Viņš neko daudz negaida no šīs savienības un uzskata, ka “ekonomiskā situācija Armēnijā ies uz leju”.

Vērts atzīmēt arī to, ko teicis ASV vēstnieks Erevānā Džons Heferns: “NATO piedāvā Armēnijai sadarbību operācijās, profesionalitāti un aizsardzības reformu.” ASV vēstnieks to teicis konferencē, kurā piedalījās Lielbritānijas un Lietuvas vēstnieki un ES pārstāvniecības vadītājs. Lietuvas vēstnieks Eriks Petriks norādīja, ka NATO nozīmē ne tikai drošību un aizsardzību, bet arī partnerību, atvairot nemilitāra rakstura draudus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vajadzētu apstāties un pārtraukt visas postpadomju valstis kūdīt pret Krieviju. Tam eiropai un amerikāņiem ir līdzekļi, bet sakārtojiet vispirms savas mājas, izskaudiet to drausmīgo nevienlīdzību starp bagātajiem un nabagiem, radiet cilvēkiem darba vietas, drošību par rītdienu. Revolūcija var sākties arī no iekšpuses un nabagiem nav ko zaudēt, kā tikai savu dzīvību.

  • tieši tā kirevijā nau vienlīdzibas.putlers apzadzis savu tauti par 75miljardiem dolariem ,kur seit ir vienlīdzība.

 2. tadi lieli teoretiki un paregi var but tikai Latvija.Lasit sos murgojumus ir interesanti jo pa pilno vinus nevar nemt.

 3. Politpesimists>bezdievim Atbildēt

  Jūs pateicāt visu pareizi. Viņiem (armēņiem) nav izvēles. Armēņi ir gudra tauta. Ne velti pad. laikos runāja – kur bija armēnis, tur žīdam nav ko darīt. Tomēr viņi smagi kļūdījās Kalnu Karabahā. Jācer, ka viņu izvēle pagaidām pareiza, bet vēlāk tiks vaļā no krievu “draudzības”. Lai risks ir milzīgs.

 4. Problēma ir tā, ka Armēnijai niderīgs ir Ļaunuma impērijas atbalsts konfliktā ar Azerbaidžanu.

 5. Šodien mēs novērojam, ka daudzu valstu prezidenti un citi sabiedriski līderi darbojās par Krievijas naudu, ko Eiropa tai devusi iespēju uzkrāt, un Krievijas interesēs. Tāpēc labi padomājiet, cilvēciņi, pirms kā uzstāties par tautas vēlēto prezidentu ar paplašinātām pilnvarām.

 6. Armēniju apdraud Turcija un Azerbaidžāna,tai ir specifiska situācija,arī Gruzija aizņemta ar savām problēmām,tāpēc Armēnija lielā mērā atkarīga no Krievijas,ar kuru tai nav tiešas robežas.

 7. Jāsaka, ka Armēnija ir vienīgā no bijušajām PSRS valstīm, kurām krievu armija pēc PSRS sabrukuma ir palīdzējusi. Krievu armija palīdzēja nosargāt Kalnu Karabahu pret azerbaidžāņiem. Šis laikam ir unikāls gadījums, kad jaunizceptā “republikā” nenodibina krievu republiku ar mērķi pievienot to Krievijai.
  Azerbaidžāna kļūs ik dienu ar vien bagātāka un tās armija top ar vien stiprāka. Azerbaidžāna nekad nav atzinusi Kalnu Karabahas neatkarību un sola to atgūt. Armēnijai tajā reģionā draugu nav, līdz ar to, tiem ir nepieciešama Krievijas karaspēka klātbūtne, lai nosargātu Kalnu Karabahu pret spēcīgu pretinieku.
  Līdz ar to – tādai valstij kā Armēnija, vai Tadžikistānai ir izdevīga tā Eirāzijas savienība.

  • Kāpēc dibināt “republikas”, ja visa Armēnija ir savējā. Tiklīdz nebūs, nodibinās tāpat kā Ukrainā, nešaubies. Pagaidām darbojas princips”Skaldi un valdi!”. Kremlis dod ieročus armēņiem, koķetē ar azerbaidžāņiem un turkiem un priecājas, ka spriedze saglabājas. Tas dod iespēju turēt Armēnijā savu armiju, kas jebkurā brīdī var iejaukties.

Draugiem Facebook Twitter Google+