×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Asanžs apsver iespēju iesūdzēt tiesā Austrālijas premjerministri

Foto - AFPFoto - AFP

Pretrunīgi vērtētā tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs apsver iespēju iesūdzēt tiesā Austrālijas premjerministri Džūliju Gilardu (attēlā) par apmelošanu.

Intervijā austrāliešu aktīvistu grupai “GetUp” Asanžs atklājis, ka noalgojis juristus, lai izpētītu, vai Gilardu iespējams iesūdzēt tiesā par apmelošanu. Asanžs uzskata, ka Gilardas komentāri, ar kuriem viņa nāca klajā 2010. gadā, sakot, ka ASV diplomātisko dokumentu nopludināšana ir pretlikumīga un uzkrītoši bezatbildīga rīcība, kaitējuši “WikiLeaks” finansiālajai dzīvotspējai. “Mēs apsveram iespēju iesūdzēt par apmelošanu, tāpēc es esmu noalgojis juristus Sidnejā, un viņi pēta dažādus veidus, kā varētu iesūdzēt Gilardu par šo paziņojumu,” atklājis Asanžs.

Asanžs šobrīd patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kas vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes. Intervijā “GetUp” Asanžs norādījis, ka pats projekts “WikiLeaks” Austrālijā nav atzīts par vainīgu nekādu likumu pārkāpšanā, bet Gilardas izteikumi ir izmantoti pret to. Proti, uzņēmums “MasterCard” savu īstenoto finansiālo “blokādi” pret “WikiLeaks” attaisnojis ar Gilardas izteikumiem. “Tātad Gilardas paziņojuma ietekme jūtama vēl arvien un tieši ietekmē “WikiLeaks” finansiālo dzīvotspēju,” norādījis Asanžs.

Asanžs, kurš plāno startēt Austrālijas senāta vēlēšanās, noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+