ASIŅAINIE SKAITĻI: 45 gadi Eiropas terorisma vēsturē – nāve, sēras, postījumi 0

45 gados – 10537 upuri

Laika posmā no 1970. līdz 2015. gadam bumbu sprādzienos gājuši bojā 4724 cilvēki, 2588 dzīvības prasījušas teroristu sarīkotas slepkavības, 2365 ir citu uzbrukumu upuri, 548 miruši ķīlnieku krīzēs. Lidmašīnu nolaupīšana kļuvusi liktenīga 159 cilvēkiem, teroraktos ēkās gājuši bojā 114. Tūkstošiem cilvēku ievainoti vai pazuduši, vēsta resurss washingtonpost.com.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Lasīt citas ziņas

Uzbrukumi, kā parāda vēsture, var notikt praktiski jebkur: Ziemassvētku tirdziņā netālu no vēsturiskas baznīcas Berlīnē, valsts svētku laikā Francijā, lidmašīnā virs Skotijas vai pirmajā skolas dienā mazā Krievijas pilsētiņā.

TERORA AKTS BERLĪNĒ

Reizēm plānotais terorakts neizdodas, nenostrādā detonators vai likumsargi paspēj ļaundari arestēt, un neviens netiek ievainots. Citreiz uzbrukums atstāj aiz sevis nāvi un iznīcību, kas satricina veselu nāciju un reizēm arī kontinentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

No 1970. gada janvāra līdz 2015. decembrim 18803 teroraktos Eiropā gājuši bojā 10 537 cilvēki, neskaitot vardarbību kara zonās, kur to pieņemts uzskatīt par militāru taktiku, liecina Merilendas Universitātes Globālā terorisma datubāzes informācija (GTD).

Datubāze aptver informāciju par 150 000 teroraktiem visā pasaulē.

Augstākais nāves gadījumu skaits reģistrēts teroraktos 2014. un 2015. gadā, tostarp uzbrukumos civiliedzīvotājiem, valsts amatpersonām un medijiem kopš 2004. gada.

Austrumeiropas un Rietumeiropas pozīcijas kopš 2000. gada mainījušās attiecībā uz teroraktu biežumu un letālo iznākumu skaitu.

No 20. gadsimta septiņdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem Rietumeiropā pieaudzis ar nacionālismu saistītu teroraktu skaits, ko veikušas tādas grupas kā Īru republikāņu armija Ziemeļīrijā un Basku nacionālistu grupējumi (ETA) Spānijas ziemeļos.

Pēc 2000. gada uzbrukumi Rietumeiropā kļuvuši retāki, tomēr joprojām iet bojā daudz cilvēku.

Austrumeiropā terorakti kļuva biežāki pēc PSRS sabrukšanas 1991. gadā. Teroristu grupējumi izveidojās vairākās bijušajās padomju republikās, dažām saņemot atbalstu no islāma teroristiem, piemēram “al-Qaeda”.

Vēsturiskie terorisma karstie punkti Eiropā ir Krievija, Apvienotā Karaliste, Spānija un Francija, liecina GDT dati.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.