Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
3. maijs, 2015
Drukāt

Asociācija: bioloģisko kartupeļu audzētājiem šogad būs jāpievērš lielāka vērība kaitēkļiem (1)

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Siltās ziemas dēļ šogad varēt būt pārziemojuši vairāk kaitēkļu, tāpēc bioloģisko kartupeļu audzētājiem aizsardzībai pret tiem šogad būs jāpievērš lielāka vērība, sacīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Vienlaikus viņa atzina, ka konvencionāli audzētos kartupeļus kaitēkļi neapdraud, jo tos pietiekami labi aizsargā augu aizsardzības līdzekļi.

“Droši vien, ka vabolītes ir pārziemojušas gana labi, nav iemesla, kāpēc tās varētu nebūt pārziemojušas. Tradicionāli integrētajai lauksaimniecībai tā pēc būtības nav liela problēma, jo ir gana sekmīgi apkarojama situācija. Bioloģiskajiem [lauksaimniekiem] tas varētu radīt vairāk problēmu, jo viņiem nav reāla risinājuma kaitēkļu apkarošanai. Tā kā bioloģiskajām saimniecībām būs jāpievērš lielāka vērība,” sacīja Kraukle.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. stādīsim vairāk – lai pietiek vabolēm , mežacūkām un pašiem. bet nav jau tik traki kā biedējat – arī citos gados to nejauceņu bija daudz, pat pēc aukstā ziemām

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+