Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. septembris, 2014
Drukāt

Astanā atklāj izstādi par Dziesmu svētkiem

Foto: Latvijas vēstniecība KazahstānāFoto: Latvijas vēstniecība Kazahstānā

17. septembrī Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs, lai popularizētu Rīgas kā Eiropas 2014. gada galvaspilsētas tēlu, atklāja izstādi “Latviešu Dziesmu un deju svētku brīnums”, vēsta Ārlietu ministrija.

Uzrunā vēstnieks uzsvēra: “Rīga 2014 lielākais pasākums bija Pasaules koru olimpiāde jūlijā, kurā piedalījās 460 kori, tai skaitā arī divi kori no Kazahstānas, tādēļ mums ir liels prieks atklāt šo izstādi šeit, Astanā, lai svinētu mūsu kultūru mijiedarbību.”

Izstādes atklāšanas laikā Astanas Starptautiskā kora izpildījumā skanēja latviešu un kazahu tautasdziesmas.

Līdz 15. oktobrim izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar unikālo dziesmu un deju svētku tradīciju, ko UNESCO ir pasludinājis par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu. Tāpat interesentiem ir dota iespēja iepazīties ar dūraiņu krāsu gammu un neatkārtojamu rakstu dažādību no visiem Latvijas reģioniem.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+