Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
18. septembris, 2014
Drukāt

Astanā atklāj izstādi par Dziesmu svētkiem

Foto: Latvijas vēstniecība KazahstānāFoto: Latvijas vēstniecība Kazahstānā

17. septembrī Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs, lai popularizētu Rīgas kā Eiropas 2014. gada galvaspilsētas tēlu, atklāja izstādi “Latviešu Dziesmu un deju svētku brīnums”, vēsta Ārlietu ministrija.

Uzrunā vēstnieks uzsvēra: “Rīga 2014 lielākais pasākums bija Pasaules koru olimpiāde jūlijā, kurā piedalījās 460 kori, tai skaitā arī divi kori no Kazahstānas, tādēļ mums ir liels prieks atklāt šo izstādi šeit, Astanā, lai svinētu mūsu kultūru mijiedarbību.”

Izstādes atklāšanas laikā Astanas Starptautiskā kora izpildījumā skanēja latviešu un kazahu tautasdziesmas.

Līdz 15. oktobrim izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar unikālo dziesmu un deju svētku tradīciju, ko UNESCO ir pasludinājis par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu. Tāpat interesentiem ir dota iespēja iepazīties ar dūraiņu krāsu gammu un neatkārtojamu rakstu dažādību no visiem Latvijas reģioniem.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+