×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

ASV apsūdz Krieviju par zenītieroču iesūtīšanu Austrumukrainā (7)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

ASV trešdien apsūdzēja Krieviju par jaunu zenītieroču sistēmu iesūtīšanu okupētajās Ukrainas teritorijās, kā arī par Maskavas atbalstīto teroristu militāro apmācību.

“Tā ir lielākā Krievijas gaisa aizsardzības iekārtu klātbūtne Ukrainas austrumos kopš augusta,” teikts ASV Valsts departamenta pārstāves Mērijas Hārfas izplatītajā paziņojumā, norādot, ka dažas no zenītartilērijas iekārtām izvirzītas tuvāk frontes līnijai.

Krievija turpinot iesūtīt Ukrainā arī citu smago bruņojumu.

Hārfa arī uzsvērusi, ka teroristu arvien arvien augstākā apmācības pakāpe “neatstāj šaubas par Krievijas iesaistīšanos”. Teroristu apmācībā iekļauta arī bezpilota lidaparātu vadīšana.

Hārfa arī norādījusi, ka tiek pastiprināts Krievijas armijas kontingents, kas izvietots pie Ukrainas robežas. “Krievija uz turieni nosūta jaunas vienības,” teikts paziņojumā, piebilstot, ka šobrīd pierobežā vērojama lielākā Krievijas karaspēka koncentrācija kopš pagājušā gada oktobra.

Valsts departamenta pārstāve arī norādījusi, ka Maskavas apbruņoto teroristu bandas turpina pārkāpt februārī Minskā panākto vienošanos par uguns pārtraukšanu.

Teritorijās, no kurām saskaņā ar vienošanos bija jāatvelk smagie ieroči, teroristi joprojām izvietojuši ievērojamus artilērijas spēkus un raķešu palaišanas iekārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ukraina vel ir kas lido?

 2. Krievija nekad labprātīgi neatdos to, ko ir sagrābusi. Bet zaudētā sāpes izjūt kā nocirstus locekļus. Arī Japāna var mierīgi slēgt mieru ar Krieviju, Kuriļu salas tai neredzēt. Arī ASV vajag rūpīgi pieskatīt Aļasku un neviena no bijušām socvalstīm vai padomju republikām nevar justies droši.

 3. @ ja – as

  … Katrai tautai ir tiesibas:

  1. aizstavet sevi un savu valsti pret neonazistu/fasistu imperialistu agresiju un nelikumigu okupaciju … ari Ukrainai un ukrainiem … !

  2. lugt, pec internacionkonvencijam noteikto, kaut letalu, palidzibu pret kadas meligas valsts nelikumigu iebrukumu un talakiem draudiem, no ANO vai kadai citai org ka NATO, vai ari draudzigas valsts …

 4. Nezin ko vēl pundura roklaižām jānotriec, lai to fašistus sauktu pie atbildības. Tas ukraiņu genocīds vienreiz ir jāizbeidz.

 5. vai tad eiropai un ASV nav pielecis,ka, jo vairāk vini apbruņos Ukrainu un apmācīs tos fašistu slepkavas slepkavot savu tautu,jo vairāk Krievija apbruņos Donbasu.Bet tas taču tikai loģiski.Tā sakot,amīsi karos ar Krieviju līdz pēdējam ukrainim.

 6. jo? jo tiek apdraudētas asv lidmašīnas kas tur lido, kaut nebutu jālido? noželojami, ka asv pārmet citiem to ar ko pati nodarbojas

 7. Vai tad Eiropai un ASV vēl joprojām nav pielecis, ka ticēt kremlim un vienoties ar to, ir necienīt pašam sevi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+