×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

ASV Augstākā tiesa bloķē Obamas imigrācijas sistēmas reformas (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidenta Baraka Obamas iecere pasargāt vairākus miljonus nelegālo imigrantu no iespējamās izraidīšanas, ceturtdien saņēmusi smagu triecienu, jo Augstākā tiesa nav spējusi pieņemt lēmumu šajā lietā.

Augstākajā tiesā, kas šobrīd darbojas nepilnā sastāvā, tiesnešu balsis, izskatot lietu par Obamass mēģinājumu mainīt imigrācijas politiku ar administratīva lēmuma palīdzību, sadalījās līdzīgi – četri pret četri.

Tādējādi zemāko tiesu instanču spriedumi, ar kuriem Obamas rīkojums ir bloķēts, paliek spēkā.

Parastos apstākļos ASV Augstākās tiesas sastāvā ir deviņi tiesneši, taču februārī mira tiesnesis Antonīns Skalija, bet Senāts atteicās balsot par Obamas piedāvāto kandidātu vakances aizpildīšanai, uzskatot, ka tā ir nākamā, novembrī ievēlamā prezidenta prerogatīva.

“Fakts, ka Augstākā tiesa šodien nespēja pieņemt spriedumu ne vien atsviedis sistēmu vēl tālāk atpakaļ, [bet] tas attālinājis mūs no valsts, uz kādu tiecamies,” komentējot notikušo, paziņoja Obama.

Viņš piebilda, ka tiesas lēmums ir “sirdi plosošs tiem miljoniem imigrantu, kas šeit izveidojuši sev dzīvi, kas šeit veido ģimenes un cer uz iespēju strādāt, maksāt nodokļus, dienēt mūsu armijā un vēl pienīgāk dot ieguldījumu valstij, kuru tik ļoti mīlam”.

Tikmēr republikāņi ceturtdienas balsojumu Augstākajā tiesā jau novērtējuši kā uzvaru, kas ļāvusi apturēt Obamas mēģinājumus pārkāpt savas pilnvaras un apiet Kongresu, pieņemot ļoti pretrunīgi vērtētus lēmumus.

“Obamas nelikumīgā rīcība imigrācijas jautājumā ir apturēta! Milzīga uzvara mūsu konstitūcijai un mūsu likuma varai,” tviterī paziņojis Pārstāvju palātas loceklis Toms Marīno.

Nespējot panākt Kongresā imigrācijas sistēmas reformas, Obama 2014.gadā izdeva administratīvu rīkojumu, ar kuru atļāva tiem nelegālajiem imigrantiem, kuru bērni ASV uzturas legāli, lūgt uzturēšanās atļaujas.

Tas pasargātu šīs ģimenes no iespējamās izraidīšanas, kamēr politiski ļoti delikātais jautājums par viņu statusu netiktu atrisināts. Taču 26 štatu valdības apstrīdēja šo prezidenta rīkojumu tiesā.

Teksasas un Luiziānas federālās tiesas Obamas rīkojuma darbību apturēja, un lieta nonāca Augstākajā tiesā.

Augstākās tiesas nespēja pieņemt lēmumu acīmredzami imigrācijas jautājumu izvirzīs debašu krustpunktā pirms novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paldies Dievam, ka tam smerdelim termiņš tuvojas beigām, vairs savus ļevaka mēslus daudz nespēs sataisīt!

  2. MELI ,MELI “sirdi plosošs tiem miljoniem imigrantu, kas šeit izveidojuši sev dzīvi, kas šeit veido ģimenes un cer uz iespēju strādāt, maksāt nodokļus, dienēt mūsu armijā un vēl pienīgāk dot ieguldījumu valstij, kuru tik ļoti mīlam” –90% šo migrantu necenšas integrēties ,ir lielākais noziedzības avots utt. 2016 gads ieiet vēsturē kad no ASV teritorijas ,Teksas štata tiek nolaupīts ASV pilsonis,latinos narko bandas !

  3. OBAMA un Klintoni tiecas uz LIKUMA VARAS MARGINALIZEŠANU ! ASV nelegālo latinos migrantu sasniedz 5-6 milj.+ Tas ir tas pac uz ko TIECAS Eiropas varenie ,Robeža nau jasargā ,bet nelegālais migrants nau izsūtāms.

Draugiem Facebook Twitter Google+