×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. jūnijs, 2017
Drukāt

ASV karakuģa sadursmē ar kravas kuģi pie Japānas pazuduši septiņi apkalpes locekļi (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Japānas dienvidu piekrastes tuvumā sestdienas naktī notika ASV eskadras mīnukuģa un Filipīnu konteinerkuģa sadursme, kurā pazuduši bez vēsts ASV kuģa septiņi apkalpes locekļi un viens ievainots, paziņoja Japānas krasta apsardze.

ASV karaflote sākotnēji bija ziņojusi, ka sadursmē ir ievainotie.

Vadāmo raķešu eskadras mīnukuģis “Fitzgerald” un Filipīnās reģistrētais konteinerkuģis “ACX Crystal” sadūrās apmēram 56 jūras jūdzes (104 kilometrus) uz dienvidaustrumiem no Japānas pilsētas Jokosukas.

154 metrus garais kuģis “Fitzgerald” ir bāzēts ASV karaflotes bāzē Jokosukā, un tā operāciju zona ir Klusajā okeānā. 222,6 metrus garais konteinerkuģis bija ceļā uz Tokiju.

Japānas telekanāla NHK uzņemtā materiālā bija redzami lieli bojājumi ASV kuģa labās puses vidusdaļā un tas, kā viens cilvēks uz nestuvēm tiek iecelts helikopterā. Karakuģī ir applūduši trīs nodalījumi, sacīja ASV aizsardzības resora amatpersona.

ASV 7.flote savā “Facebook” lapā paziņoja, ka sadarbībā ar Japānas krasta apsardzi veic viena jūrnieka evakuāciju. Karakuģis dodas atpakaļ uz Jokosukas bāzi.

Japānas krasta apsardze paziņoja, ka bija saņēmusi trauksmes zvanu no konteinerkuģa par tā sadursmi ar ASV karakuģi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+