×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

ASV mierina: NATO apņēmība ir “dzelzī kalta” (4)

Foto-APFoto-AP

ASV prezidenta kandidāts no Republikāņu partijas Donalds Tramps, jautāts par to, vai Baltijas valstis var rēķināties ar ASV atbalstu Krievijas agresijas gadījumā, atbild, ka viņš par to lemšot, pamatojoties uz to, vai šīs “valstis ir izpildījušas savas saistības pret mums”. ASV vēstniecība Latvijā gan norāda, ka nevar komentēt publiskus paziņojumus, kurus izteikuši prezidenta kandidāti, bet uzsver, ka ASV apņēmība ievērot NATO līguma 5. pantu ir “dzelzī kalta”.

Trampa izteikumus kritizējis demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones galvenais padomnieks ārpolitikas jautājumos Džeiks Salivans, norādot, ka ar saviem paziņojumiem Tramps ir parādījis savu nesagatavotību ASV bruņoto spēku virspavēlnieka lomai. “ASV gadu desmitiem ir sniegušas nesatricināmas garantijas mūsu sabiedrotajiem NATO: mēs nāksim tiem palīgā, ja tiem uzbruks, tāpat kā tie nāca palīgā mums pēc 2001. gada 11. septembra terora. Donaldam Trampam jautāja, vai viņš ievēros šīs garantijas. Bet viņš teica – varbūt palīdzēs, varbūt ne,” neizpratni par republikāņu kandidāta izteikumiem pauž Dž. Salivans. No tā var saprast, ka Demokrātu partijas kandidāte šajā jautājumā nekādas varbūtības neizskata.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Parasti kaļ akmenī. Dzelzī lieto citus mehaniskus paņiemienus.

  2. Loti pareizi Tramps atbild. Jacer ka Latvija beidzot atjeegsies un saaks veidot aizsardzības spekus, nevis tikai teerees naudu PSRS pensionaru un okupantu uztureesanai

  3. vēl viens žirinovskis uzradies pasaulē, īsts klauns ne prezidents, ne viņam stājas, ne prāta.

Draugiem Facebook Twitter Google+