×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

ASV palielinās karavīru skaitu Baltijā notiekošajās mācībās

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvāko mēnešu laikā apmēram 200 ASV Speciālo operāciju spēku karavīri piedalīsies dažādās militārajās mācībās Baltijā, tādā veidā palielinot ASV klātbūtni šajā reģionā, liecina Latvijas Aizsardzības ministrijas militāro ziņu portālā “Sargs.lv” pieejamā informācija.

Pentagona preses virsnieks Stīvs Varens paziņojis, ka apmēram 40 karavīru šonedēļ jau piedalās mācībās “Kevadtorm” (“Pavasara vētra”) Igaunijā, savukārt 140 karavīru piedalīsies no 12.līdz 30.maijam Latvijā un Lietuvā notiekošajās mācībās “Flaming Sword” (“Liesmojošais zobens”).

Savukārt ASV 173.kājnieku brigādes karavīri piedalīsies arī Latvijas bruņoto spēku apvienotajās mācībās “Namejs”, kas plānotas 19. līdz 27.maijam. Mācības būs apjomīgākās bruņoto spēku apvienotās mācības pēdējo gadu laikā, kurās piedalīsies vairāk nekā 2200 Latvijas karavīru un zemessargu.

Tuvāko divu mēnešu laikā Baltijas valstīs un divās Austrumeiropas valstīs speciālo operāciju spēku vienības piedalīsies arī citās mazāka apmēra mācībās, kuru laikā iepazīs reģiona valodas un kultūras īpatnības, kā arī uzlabos taktiskās iemaņas kopā ar NATO sabiedrotajiem. Kopumā šajā apmācībā būs iesaistītas astoņas valstis – Lietuva, Latvija, Igaunija, Polija, Somija, Norvēģija, Zviedrija un ASV.

Pentagona pārstāvis norādījis, ka, neskatoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumiem, pagaidām nav nekādu pazīmju, ka Krievija atvilktu savus bruņotos spēkus no robežas ar Ukrainu.

Jau ziņots, ka Latvijā aprīļa beigās ieradās ASV gaisa desanta rota no ASV armijas Eiropā 173.kājnieku brigādes vienības, lai piedalītos rotējošā mācību procesā, un uzturēsies Latvijā vismaz līdz šā gada beigām. Rota izvietota Ādažu bāzē. ASV desantnieki ieradušies arī pārējās Baltijas valstīs un Polijā.

Šonedēļ Latvijā ieradās Mičiganas armijas Nacionālās gvardes 126.kavalērijas pulka bezpilota lidaparātu karavīru vads, kas uzturēsies Latvijā divus mēnešus, lai trenētos veikt bezpilota lidmašīnu lidojumus kopā ar Latvijas bruņoto spēku karavīriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+