×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

ASV piesolījušas desmit miljonus par Bengāzī uzbrucēju galvām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

An Iranian woman counts the United States 100-dollar bills bearing the portrait of US statesman, inventor and diplomat Benjamin Franklin as a Rial banknote, bearing a portrait of Iran's late founder of Islamic Republic Ayatollah Ruhollah Khomeini is seen in Tehran on January 18, 2012. The Rial's plunge, to 18,000 to the dollar hit a record low on January 18, based on rates in black market trading that the government has tried to ban. AFP PHOTO/ATTA KENARE

ASV bez lieka trokšņa izsludinājušas desmit miljonu dolāru lielu atlīdzību par informāciju, kas ļautu notvert tos, kuri uzbruka Savienoto Valstu konsulātam Bengāzī.

Valsts departaments vēstulē, kas adresēta vienam no republikāņu pārstāvjiem Kongresā, apstiprinājis, ka šāda atlīdzība tiešām ir izsludināta.

Tomēr drošības apsvērumu dēļ ziņas par šo atlīdzību nav publicētas Valsts departamenta oficiālajā tīmekļa vietnē “Rewards of Justice”.

Kā ziņots, islāmistu sarīkotajā uzbrukumā ASV konsulātam Bengāzī 2012.gada 11septembrī tika nogalināti četri amerikāņi, tostarp Savienoto Valstu vēstnieks Lībijā.

Republikāņi apsūdzējuši prezidentu baraku Obamu un Valsts departamentu centienos sākotnēji mazināt sabiedrības uzmanību pret notikušo, kā arī par nepietiekamajiem drošības pasākumiem ASV diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Kāda Valsts departamenta amatpersona sarunā ar aģentūru AP atzina, ka lēmums nepublicēt ziņas par atlīdzības izsludināšanu nav ierasta prakse, taču uzsvēra, ka izmeklētāji par atlīdzību esot informējuši personas, kuras bijis “nepieciešams” informēt.

Uz atlīdzību var pretendēt ikviens, kurš sniegs ziņas, kas ļaus aizturēt un saukt tiesas priekšā ikvienu no uzbrukuma dalībniekiem.

Jau augustā ASV izvirzīja apsūdzības Lībijas islāmistu zemessardzes vadonim Ahmedam Abu Hatalam un vēl vairākām vārdā atklāti nenosauktām personām, kuru skaits nav zināms.

Valsts departaments atteicies atklāt, vai kādam jau izmaksāta atlīdzība par sniegto informāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+