Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. janvāris, 2016
Drukāt

ASV spēkiem piešķirtas pilnvaras veikt uzlidojumus “Islāma valstij” Afganistānā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV kara lidmašīnas uz kuģa Persijas līcī.

ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija piešķīrusi Pentagonam pilnvaras veikt uzlidojumus džihādistu grupējuma “Islāma valsts” pozīcijām Afganistānā, vēsta laikraksts “Washington Post”.

Kā pavēstīja anonīma aizsardzības resora amatpersona, pagājušajā nedēļā apstiprinātie noteikumi ļauj komandieriem Afganistānā veikt uzlidojumus kaujiniekiem par viņu saistību ar “Islāma valsti” gluži tāpat, kā līdz šim varēja veikt uzlidojumus kaujiniekiem par viņu saistību ar “Al Qaeda”.

Jaunie noteikumi “ļauj ASV daudz aktīvāk vērsties pret “Islāma valsti Afganistānā”, sacīja amatpersona.

Līdz šim ASV spēki Afganistānā varēja veikt uzlidojumus tikai trijos gadījumos: lai aizsargātu ārvalstu spēkus, palīdzētu Afganistānas spēkiem atvairīt ienaidnieka uzbrukumu un iznīcinātu “Al Qaeda” mērķus un ar to saistītos kaujiniekus.

Lai arī jaunie noteikumi kardināli nemaina ASV aktivitātes Afganistānā, tie dod komandieriem plašākas pilnvaras vērsties pret kaujiniekiem un demonstrē, ka ASV paplašina savu kampaņu pret “Islāma valsti”.

Džihādisti pēdējā laikā cenšas nostiprināties Afganistānā, tomēr “Taliban” ietekme joprojām ir krietni lielāka. Abi spēki savā starpā cīnās par resursiem, vienlaikus karojot ar valdības spēkiem.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+