Pasaulē
Citur

ASV tiesnesis liek Valsts departamentam nodot Ukrainas dokumentus0


Maiks Pompeo.
Maiks Pompeo.
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

ASV federālais tiesnesis trešdien licis Valsts departamentam nodot ar Ukrainas lietu saistītos dokumentus, arī valsts sekretāra Maika Pompeo saraksti ar prezidenta Donalda Trampa privāto advokātu Rūdiju Džuliāni.

Kongresa Pārstāvju palātai līdz šim šos dokumentus iegūt nebija izdevies.

Ar prasību tiesā bija vērsusies organizācija “American Oversight”, atsaucoties uz Likumu par informācijas brīvību.

Kā nolēma ASV apgabala tiesnesis Kristofers Kūpers, Valsts departamentam 30 dienu laikā ir jāiesniedz dokumenti, kas ir saistīti ar departamenta amatpersonu līdzdalību Trampa centienos vērst spiedienu pret Ukrainu, lai panāktu, ka saistībā ar Trampa 2020.gada vēlēšanu iespējamo sāncensi Džo Baidenu un citiem demokrātiem tiek sākta izmeklēšana.

Džuliāni vadīja Trampa spiediena kampaņu Ukrainā, un šomēnes laikrakstam “Daily News” viņš atzina, ka sazinājies tieši ar Pompeo centienos iegūt neglaimojošu informāciju par demokrātiem.

Demokrāti, kas vada Pārstāvju palātas impīčmenta izmeklēšanu, ar pavēstēm pieprasījuši Ukrainas lietas dokumentus no Valsts departamenta, Pompeo un Džuliāni, tomēr līdz šim neko nav saņēmuši, jo Trampa administrācija pamatā atteikusies sadarboties.

Saistītie raksti

Valsts departaments pagaidām tiesneša lēmumu nav komentējis. Domājams, ka departaments to pārsūdzēs.

Demokrātu kontrolētās Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par Trampa politiskā pretinieka Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu.

LA.lv