×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. novembris, 2017
Drukāt

Atbalsta iniciatīvu atklāti vēlēt Valsts prezidentu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Juridiskās komisijas vairākums šodien atbalstīja iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā.

Pret šo iniciatīvu balsoja Zaļo un zemnieku savienības un partijas “No sirds Latvijai” deputāti.

Līdz ar to šis būs viens no iespējamiem priekšlikumiem Satversmes grozījumiem, ko apspriedīs atbildīgā darba grupa. Juridiskā komisija šodien nolēma veidot šādu darba grupu, kurai būs jāvērtē, kurām Satversmes grozījumu iniciatīvām iespējams saņemt nepieciešamo balsu vairākumu Saeimā.

Darba grupā strādās frakciju deleģēti pārstāvji un tai jāpiedāvā savi secinājumi līdz marta vidum.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiķiem ir dažādi viedokļi par to, vai Valsts prezidentu būtu jāievēlē atklātā balsojumā.

Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai” /LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Valsts prezidents jāievēlē atklātā balsojumā.

Politiķis aicina Saeimas deputātus atbalstīt šādu kārtību. “Prezidentu ievēlēšanas aizklātais balsojums, deputātu nevēlēšanās atklāt sabiedrībai, par ko ir balsojuši, kā arī, skaidrot savu izvēli,- tas viss paplašina plaisu starp sabiedrību un parlamentu. Tāpēc kā pirmo soli, lai palielinātu uzticību Saeimai, VL-TB/LNNK aicina atbalstīt atklātu prezidenta ievēlēšanas procesu. Vēlētājiem ir tiesības zināt, par ko balso viņu ievēlētie deputāti,” norādīja Bērziņš.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA sacīja, ka ir pret šādiem atklātiem balsojumiem un konkrētajā gadījumā nepieciešams aizklāts balsojums. Viņaprāt, atklāta balsojuma gadījumā deputātus varētu ietekmēt, ja tie nebalsotu tā, kā kāds vēlas.

“Aizklāts balsojums nodrošina objektīvu balsojumu pēc labākās sirdsapziņas un labākās gribas, ko neviens nevar ietekmēt. Sabiedrībā arī daudzās biedrībās, organizācijās un asociācijās ir aizklāti balsojumi,” piebilda Krauze.

Savukārt “Vienotības” deputāte Inese Lībiņa-Egnere norādīja, ka partija vienmēr ir atbalstījusi ideju par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, tādēļ iebildumu pret to neesot.

Koalīcijas līgumā noteikts, ka koalīcija tikai un vienīgi pēc vienprātības principa var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jo slepenak jo labak prieks zzs oligarhi var taisit savu prezidentu!

 2. =“Aizklāts balsojums nodrošina objektīvu balsojumu pēc labākās sirdsapziņas un labākās gribas, ko neviens nevar ietekmēt. Sabiedrībā arī daudzās biedrībās, organizācijās un asociācijās ir aizklāti balsojumi,” piebilda Krauze.=
  Lasi pareizi un kā sociālismā pieradis ar domu kāpēc tā:
  “Aizklāts balsojums nodrošina 3 A gribas balsojumu pēc labākās naudas principa ( nauda seko balsij) un labākās ietekmes, kuru slepenību neviens nevar ietekmēt. Sabiedrībā arī daudzās biedrībās, organizācijās un asociācijās ir aizklāti balsojumi,” piebilda Krauze. Un kā tad ir ”Rīdzenes” sarunu balsojumi – aizklāti vai atklāti? – tas Krauzem.
  Nu neticās ka 3 A un pieaicinātie savas domas raksta uz papīrīšiem, met urnā un tad skaita… – murgs…

 3. Kuri tad ir tie gadījumi,Krauzes kungs,kad deputātu aizklāts balsojums nebūtu nepieciešams? Arī mums,jūsu vēlētājiem,gribētos to zināt!

 4. Ne jau mēs,tauta,bet Saeimas deputāti,kas grib pat noteikt,kad mums ir jādzemdē!Un ne jau mums,bet paši sev ik gadus palielina algas!

 5. Atklātība kā izņēmums Atbildēt

  Vai vēlētājiem ir tiesības zināt par ko balso viņu ievēlētie deputāti,vienīgi izvirzot Valsts prezidenta kandidatūru?

 6. Ideja ir laba, protams, bet vai mēs, tauta, ievēlēsim labāku prezidentu nekā esošos deputātus saeimā???

Draugiem Facebook Twitter Google+