×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

IZM un PBLA atbalstīs latvisku izglītošanos svešumā


Foto - LETAFoto - LETA

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis Jānis Kukainis un izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sarokojas pēc sadarbības memoranda svinīgās parakstīšanas starp Izglītības un zinātnes ministriju un PBLA.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) stiprinās sadarbību, lai uzlabotos ārvalstīs dzīvojošo latviešu latviska izglītošana.

Par to, parakstot sadarbības memorandu, vienojusies izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis. Ministre sacīja, ka šis brīdis ir simbolisks un apstiprina sadarbību, kas ilgusi vairākus gadus, un kam jau tagad iezīmējusies plaša perspektīva nākotnē. “Mēs parakstām šo sadarbības memorandu, apliecinot, cik augstu vērtējam ieguldījumu, ko tautieši ārzemēs devuši Latvijas valstij, saglabājot un kopjot valodu un kultūru, stiprinot nacionālo pašapziņu, aizstāvot latviešu tiesības uz savu neatkarīgo valsti,” teica I. Druviete. Viņa norādīja, ka nepieciešams valsts atbalsts un rūpes par to, lai latvieši ārzemēs justos kā daļa no Latvijas. “Latvieši, kas dzīvo ārzemēs, ir neatraujama mūsu tautas daļa. Lai mēs šo domu nostiprinātu ne tikai vārdos, bet arī darbos, ir nepieciešams īstenot divus atslēgas jēdzienus. Viens ir sadarbība, un otrs ir atbalsts,” uzsvēra I. Druviete. PBLA priekšsēdis teica, ka līdz šim sevišķi laba sadarbība ar IZM bijusi valodas apguves materiālu izstrādē. Pēc J. Kukaiņa domām, izglītība ir pamats latviskuma uzturēšanai diasporā. Sadarbības memorandā IZM un PBLA vienojās par vairākiem sadarbības pamatvirzieniem – latviešu valodas apguves atbalsta turpināšanu diasporā, regulāru sadarbību un informācijas apmaiņu starp PBLA, ministriju un tās padotības iestādi – Latviešu valodas aģentūru – latviešu valodas apguves atbalsta sistēmas satura izveidē un īstenošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+