×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Atbalsts dabu saudzējošām tehnoloģijām

Foto - EKFoto - EK

Patlaban Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atbalsts tiek piešķirts 14 projektu atlases atklāto konkursu projektiem, tostarp arī konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana” projektiem. Pieteikumu pieņemšana šim konkursam notiks līdz 1. februārim. 


Kā norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, iepriekš nosauktā konkursa mērķis ir veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinošu produktu un tehnoloģiju attīstību un zināšanu un tehnoloģiju pārnesi, atbalstot pilotprojektu (izmēģinājumprojektu) īstenošanu Latvijā. Kopējais finansējums šim konkursam ir Ls 2 793 646. Vienam projektam pieejamais minimālais finansējums ir Ls 3000, bet maksimālais atbalsts – Ls 250 000. Atbalsta intensitāte ir atkarīga no uzņēmējdarbības veida un uzņēmuma lieluma un ir līdz 80%.

Projektu var iesniegt Latvijas Republikas tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde, atvasināta publiska persona vai Latvijas Republikā reģistrēts komersants.

Projektu konkursā atbal­stīs šādas aktivitātes:

* jauna un inovatīva produkta vai tehnoloģijas (turpmāk – tehnoloģija) izveide, testēšana un demonstrēšana, kā arī esošas tehnoloģijas pilnveidošana, testēšana un demonstrēšana, ja šādai tehnoloģijai ir siltumnīc­efekta gāzu sama­zinājuma potenciāls un ja šādai tehnoloģijai ir praktiska lietojuma iespējas;

* tehnoloģiju nacionālās un starptautiskās pieredzes un zināšanu pārnese, īstenojot pilotprojektus (izmēģinājumprojektus), lai demonstrētu inovatīvu siltum­nīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju darbību praksē, arī zemas oglekļa emisijas tehnoloģiju ieviešanu un atjaunojamo energoresursu efektīvāku izmanto­šanu, tajā skaitā tādu transportlīdzekļu iegāde vai pielāgošana, kas izmanto no atjau­nojamiem resursiem iegūtu degvielu, kā arī tikai ar elektrību darbināmu transport­līdzekļu iegāde vai lietošana un to uzlādes sistēmu iegāde un uzstādīšana;

* papildu ieguldījumu veikšana atjaunojamo enerģijas resursu veici­nāšanai;

* tādu papildu ieguldījumu veikšana vides aizsardzībā, kas ļauj ietaupīt siltumenerģiju vai elektroenerģiju.

Projekta iesniegumu var sūtīt pa pastu pēc adreses: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Peldu iela 25, Rīga, LV-1494 vai iesniegt ministrijā personīgi vai, noformētu elektroniskā dokumenta veidā, sūtīt pa elektronisko pastu pilotprojekti_kpfi@varam.gov.lv. VARAM projektu īstenotājiem iesaka vispirms iepazīties ar konkursa nolikumu un vadlīnijām projektu iesniedzējiem iesnieguma veidlapas aizpildīšanai, kas atrodamas ministrijas mājas lapā www.varam.gov.lv.

 

Uzziņa

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta ietvaros patlaban īsteno 1170 projektus, bet pabeigti ir 330 projekti. Vēl 11 projekti ir izskatīšanā konkursa “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās (I kārta)” ietvaros.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+