×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Atbalsts kārklu audzēšanai. Kāds paredzēts, kā pieteikties? (6)

Foto: Evisa ĀboliņaFoto: Evisa Āboliņa

Vai ir paredzēts atbalsts ātraudzīgo kārklu plantāciju ierīkošanai? JĀNIS TUKUMA NOVADĀ

Par kārklu stādījumu platībām (nevis dabiski izveidotām) iespējams saņemt atbalstu.

No tiešajiem maksājumiem var saņemt vienoto platību un zaļināšanas maksājumu. Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 10. marta noteikumu Nr. 126 “Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība” 64. punktu tiešos maksājumus var saņemt arī par platībām, kurās stāda un audzē viena vecuma īscirtmeta atvasāju sugas (piemēram, kārklus), ja ir piecu gadu maksimālais cirtes aprites laiks un šajās platībās nav reģistrētas meliorācijas sistēmas saskaņā ar meliorācijas kadastra datiem pēc stāvokļa 1.07.2011.

Tiešo maksājumu provizoriskās likmes par 2015. gadā pieteiktajām platībām bija: vienotais platības maksājums – 55,34 eiro/ha; maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi (zaļināšanu) – 32,72 eiro/ha.

Lauku attīstības pasākumu ietvaros saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 7. aprīļa noteikumu Nr. 171 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.–2020. gada plānošanas periodā” 67. punktu pasākums “Maksājumi apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi “ tiek īstenots ar šādu aktivitāšu starpniecību:

• 1. “Kompensācijas maksājums par citiem apgabaliem, kuros ir ievērojami dabas ierobežojumi” (pasākuma kods 13.2.);

• 2. “Kompensācijas maksājums par citiem apgabaliem, kurus ietekmē specifiski ierobežojumi” (pasākuma kods 13.3.).

Ja platība, kurā veic lauksaimniecisko darbību, atrodas teritorijās ar dabas vai citiem specifiskiem ierobežojumiem, iespējams saņemt šādu atbalsta apmēru: 35 eiro par teritoriju 1. kategorijas apvidū; 45 eiro par teritoriju 2. kategorijas apvidū; 50 eiro par teritoriju 3. kategorijas apvidū; 25 eiro teritorijā, kurā īstenota aktivitāte ar pasākuma kodu 13.3.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Es arī piekrītu, “reāls” izteicieniem. Pamēģini izaudzēt kartupeli, kad māls pavasarī grimst iekšā un traktors slīkst, bet vasaras vidū sakalst kā akmens, kārkli tur aug labprāt.
  Diemžēl mūsu dārgā tauta – “īpaši” vecā gājuma cilvēki – to nesaprot!!!!

  Un šķeldas kārklus – dārgais pinējs nesapīs!!!!Tie lūzīs!!!

 2. Tas noteikti ir izejmaterials daiļamata meistariem,kas nodarbojas ar grozu pīšanu.Uz priekšu!!!!Ja viņš to audzina uz savas zemes,tad noteikti jāatbalsta !

 3. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Bet mežos netiek veiktas sanitārās cirsmas. Tā rezultātā pilni meži ir ar nokaltušiem, kritušiem, sapūšanai nolemtiem kokiem. Kādreiz tikai tā sagādāja kurināšanai nepieciešamo malku.

 4. Mūsu senči tikuši pie zemes, ar rokām, zirgu atbrīvoja to no saknēm, kokiem, akmeñiem, lai tikai varētu iekopt lauksaimniecībai derīgu zemīti. Tagad piedi*sīsim zemi ar kārkliem. Dievs nogrābsties…

  • ir tādi lauki kur neaug nekas, meliorācijas ar purva rāvu tāds kā želantīns ķīselis un kanālā kā zefīrs krājās un ko tu iesaki tādā laukā sēt kviešus? zinu ka senči līda līdumu, bet kolhozs meliorēja plānu pildīja , kā? tas uz tooo cilvēku sirdsapziņām. visas zemes nav vienādas, kas nezin atbrauc parādīšu.

  • Izbrauc pa ceļu Salaspils memoriāls, Salaspils, Saulrieši. Paskati. Tāda ir pierīga, aizaugusi ar “eksotiskiem” dekoratīviem augiem, pretīga. Ja tur augtu skaisti kārkli, tomēr skats būtu mīlīgāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+