×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Atklās “Zauera ērģeļu vasaru 2015” Sv. Ģertrūdes ērģeļu restaurācijai

Foto: Kaspars Garda / Rīga 2014Foto: Kaspars Garda / Rīga 2014

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca.

Ar ērģeļmūzikas koncertu sestdien, 18. aprīlī, plkst. 18 Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā sāksies vasaras koncertu cikls “Zauera ērģeļu vasara 2015” unikālo Zauera ērģeļu restaurācijai.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks Aigars Reinis, koncertu cikls notiek jau otro gadu.

Šogad tajā piedalīsies arī tādas izcilas latviešu ērģelnieces kā Iveta Apkalna un Kristīne Adamaite, saksofonisti Artis Sīmanis un Oskars Petrauskis, kā arī mūziķi no Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un Itālijas.

Atklāšanas koncertā 18. aprīlī muzicēs vijolnieks Gidons Grīnbergs un ērģelnieks Aigars Reinis, programmas centrā būs Alfrēda Kalniņa un Viļņa Šmīdberga mūzika, kā arī Johana Sebastiana Baha, Žana Sibeliusa un Franča Šūberta skaņdarbi.

9.maijā plkst.18 izskanēs programma “Ave Maria. Mātes dienas koncerts”. Koncertā piedalīsies jauktais koris “Stars”, soprāns Annija Ādamsone un Reinis. Programmā iekļauti Maijas Einfeldes, Riharda Dubras un Arvo Pērta kompozīcijas.

16. maijā no plkst. 18 līdz 23 baznīcā tiks atzīmēta Muzeju nakts, vakara gaitā piedāvājot koncertus un ekskursijas. Plkst. 21 notiks muzikāla lekcija “Jāzeps un viņa brāļi”, bet plkst. 22 – Ģertrūdes slavētāju koncerts.

23. maijā plkst. 18 notiks koncerts “Jūras dziesmas”, kurā muzicēs saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite. Programmā skanēs Sezāra Franka un Romualda Jermaka skaņdarbi. 6. jūnijā plkst. 18 izskanēs ērģeļmūzikas koncerts, kurā muzicēs Simona Radēviča. Programmā iekļauti Maksa Rēgera, Olivjē Mesiāna, kā arī Kalniņa darbi.

Koncertu cikls “Zauera ērģeļu vasara 2015” noslēgsies 27. janvārī plkst. 18. Koncertā skanēs Baha, Franka un Luisa Vjerna mūzika flautu duetam un ērģelēm flautistu Lienes Dobičinas, Zanes Jurevicas un ērģelnieces Laumas Akmenes izpildījumā.

Ieeja koncertā būs par ziedojumiem ērģeļu restaurācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+