×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Atklātībā nonāk fakti par imigrantu pastrādātajiem noziegumiem Austrijā (6)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Saskaņā ar Austrijas Iekšlietu ministrijas atklātībai nodotajiem datiem krasi pieaudzis pret patvēruma meklētājiem iesniegto kriminālapsūdzību skaits.

Par to liecina statistika, ko, atbildot uz galēji labējās Brīvības partijas (FPÖ) pārstāvja Rūperta Doplera deputāta pieprasījumu, atklātībai nodevis iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka, kas pārstāv konservatīvo Tautas partiju (ÖVP).

Saskaņā ar šiem datiem visbiežāk konfliktā ar likumu nonāk afgāņi, alžīrieši, marokāņi un nigērieši, kamēr sīriešu likumpārkāpēju vidū ir relatīvi mazāk.

Vīnē vien pret patvēruma meklētājiem no Afganistānas pērn iesniegtas 730 kriminālapsūdzības, kamēr šogad laikā no janvāra līdz augusta beigām to skaits sasniedzis 960. Tajā pašā laika periodā pret alžīriešiem izvirzīto kriminālapsūdzību skaits pieaudzis no 1229 līdz 1353, bet pret nigēriešiem – attiecīgi no 1168 līdz 1280.

Visaugstākais pret patvēruma meklētājiem iesniegto kriminālapsūdzību skaits ir Vīnē, kam seko Lejasautrijas federālā zeme, bet vismazākais likumpārkāpēju skaits starp patvēruma meklētājiem ir Burgenlandē.

Tajā pašā laikā strauji pieaudzis arī Austrijā mītošo patvēruma meklētāju skaits. Šī gada augusta beigās Vīnē uzturējās 5618 afgāņi, 683 nigērieši un 183 alžīrieši, kamēr 2015.gada augusta beigās Austrijas galvaspilsētā bija 2176 afgāņi, 443 nigērieši un 64 alžīrieši.

Kopumā pret patvēruma meklētājiem izvirzīto kriminālapsūdzību skaits kopš 2015.gada sākuma pieaudzis par 38,8%.

Starp patvēruma meklētāju pastrādātajiem likumpārkāpumiem visvairāk bija noziegumu pret īpašumu (42 010 lietas), kam sekoja miesas bojājumu nodarīšana (23 951 lieta).

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Karls Heincs Grundbeks apliecināja, ka ministrija centīsies panākt likumu grozījumus, lai kriminālnoziegumu pastrādāšana būtu par pamatu patvēruma atteikumam vai jau piešķirta bēgļa statusa anulēšanai.

Ministrija meklē arī iespējas šādos gadījumos paātrināt sodīto imigrantu izraidīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Iespaidīga statistika, uz 6484 nabaziņiem pstradāti 3593 reģistretie noziegumi. Cik vēl noklusētie? Viela pārdomām velkomistiem, uz priekšu aicinam šurp,citādi pārak mierīga dzīve.

  2. kaut kā nestiķējas ar savulaik mūsu parlamentāriešu teikto, ka ierodas ļoti miermīlīgi bēgļi ar inženieru, ārstu, skolotāju, celtnieku profesijām

  3. 2 apsūdzības uz katru, normāli. Lai tik vēl brauc klāt.

  4. Kas tad par to būtu šaubījies, ka Eiropa kā piedevas saņēma kriminālnoziedzniekus, ne jau velti Ungārija pretojās to uzņemšanai,TV ziņu kadros varēja redzēt kā ”bēgļi” demolē robežu.

  5. Tas tikai vēlreiz pierāda, ka liberālisms ir stulba un kaitīga ideoloģija! Tieši liberāļi aicināja un aicina bēgļus uz Latviju.

  6. Vispirms būtu jāsāk ar pavēlētāju slēpt noziegumus sodīšanu !

Draugiem Facebook Twitter Google+