×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Atļauj visus 16.martā pieteiktos pasākumus pie Brīvības pieminekļa (10)

Foto: LETA. 2012.gada 16.martā "Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.Foto: LETA. 2012.gada 16.martā "Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.

"Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.

16.martā Rīgā notiks visi šai dienā pieteiktie pasākumi pie Brīvības pieminekļa, šodien lemts Rīgas pilsētas izpilddirektora sapulcē, kurā piedalījās gan pasākumu pieteicēji, gan valsts un pašvaldības drošības iestāžu pārstāvji.

Kā informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja” mainījusi sava pasākuma laiku – no iepriekš pieteiktajiem plkst.10 līdz 14 uz plkst.13 līdz 14. Turklāt biedrība piekritusi šo pasākumu rīkot, neizmantojot skaņu pastiprinošas ierīces. Līdz ar to nepārklājas Latvijas Antinacistiskās komitejas pasākuma laiki ar biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” pieteikto pasākumu no plkst.11 līdz 13, tādēļ pašvaldībai nav iemesla veikt kādas ierobežojošas darbības.

Biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” arī savstarpēji vienojās ar biedrību “Nacionālo karavīru atbalstam” par abu biedrību pasākumu vienlaicīgu norisi.

Savukārt nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins arī savstarpēji vienojās ar biedrību “Nacionālo karavīru atbalstam”, ka neiebilst pret viņa rīkoto pasākumu, ja tajā tikšot izmantoti tikai Baltijas valstu, kā arī Ukrainas un Baltkrievijas karogi.

Visos pasākumos kā ik gadu drošību nodrošinās Valsts un Rīgas Pašvaldības policija.

Kā ziņots, 16.martā no plkst.11 līdz 13 pašvaldībā pieteikts gājiens maršrutā Doma baznīca-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma.

Plānotais dalībnieku skaits norādīts 100.

Savukārt 16.martā no plkst.6 līdz 13 pašvaldībā pieteikta sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona 2.pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.

Plānotais dalībnieku skaits norādīts 30.

Tikmēr no plkst.13 līdz 14 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce “Waffen SS” upuru piemiņai un par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību.

Savukārt piketu pie Laimas pulksteņa no plkst.11 līdz 13 pieteicis Šiškins. Šiškins pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot dažādu valstu karogus, plānots atveidot “miera jostu”. Plānots, ka piketā varētu piedalīties 20 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. … un ne tikai atriebties … bet ari taisnigi un likumigi aizstaveties pret ‘Baiga Gada’ varas atgriesanos … ar visam iespejamam civilizetam un likumigam vai moralam metodem … !!!???

 2. … taisniba uzurpeta no kadas agresora un uzvaretaja okupantu, kolonistu varas grupas … !!!???

 3. … KAMDEL MES NELAIMIGIE UN NEVAINIGIE LATVIESI NEPARADAM SAVUS, LATVIESU PATRIOTU, LIKUS NO CENTRALCITUMA PAGRABA KAMERAM SARINDOTIEM ATPAZINAI NO TO TRAUMETIEM UN RAUDOSIEM TUVINIEKIEM , 1941 .g. …

  … KAMDEL MES NEKAUNIGI UN NERIMSTOSI VISUS SOS GADUS NEREKLAMEJAM ‘BAIGA GADA’ NKVD NEZVERUS, LIDZ AR VINU BENDEM UN TO ATTELIEM UN BILDEM …

  … Tos kurus man bija gadijums ka bernam skatit un pardzivot no maza ataluma, atgriezoties majas no deportaciju pasleptuves netalu no Vidzemes sosejas arpus Rigas … jo gimene tika bridinata no zinatajiem draugiem un tuviniekiem … nepalikt majas nakosas naktis …

  … Varbut mes psi atceretos un pasaule saprastu un izvertetu visu sekojoso savadak … jo katram upurim ir tiesiba atriebties, situacija, kad patiesiba un taisniba tiek noliegta taisniba

 4. nu tik, atkal būs, ko gremot

 5. Cik jauki te viss ir noregulēts! Katram iedalīts sauls laiks un katram doata oficiāla atļauja – vieniem nolikt ziedus un pieminēt kritušos, otriem ķēmoties svītrainos paltrakos un apšpļaudīt kritušo piemiņu. Kāda varena pretimnākšana no krievu naciķu puses! Viņu, lūk, visžēlīgi esot piekrituši mainīt sava “pasākuma” laiku!
  Nebrīnīšos, ka arī šī situācija tiks izmantota ļaunprātīgi. Naivi būtu domāt, ka šie kremļa suņi pie pieminekļa ieradīsies tikai uz plkst. 13.00 Protams, ka viņi tur būs jau ziedu nolikšanas laikā. Un par cik ir konstatēts ka “… pašvaldībai nav iemesla veikt kādas ierobežojošas darbības.” tad šie tipi itin viegli var izraisīt nopietnas provokācijas par kurām neviena “antifašistu” organizācija nebūs atbildīga, viņi būs balti un pūkaini, jo tas viss jau nebūs noticis viņu pasākuma laikā.

 6. Drasumīga bilde, visu dienu rēgojas…

 7. Kāds sakars krievu antifašistiem ar leģionāriem -atbrīvotājiem no fašisma?
  Krievi paši tagad uzvedas kā fašisti un lai taisa savas akcijas 9. maijā pie sava dzelzbetona. Bija fašistiskā vācija, tagad krievija, bet nekur neesmu dzirdējis, ka kādreiz ir bijusi fašistiskā latvija! Varbūt vienīgi vācu, vai krievu okupāciju laikos?

 8. Skumji , ja lielvaras sadalot pasauli , sadalīja arī tautas . Latvija un latvieši neizveidoja Salaspils nāves nometni . To izdarīja okupācijas varas spēki ! Arī Gulagu neizveidoja latvieši .

 9. Dikten gaida katrus svētkus un cer iekurināt karu mums ar….

 10. vai prokremlisko provokatoru un naida kurinātāju cūcības arī atļaus, prokremliskā un prettautiskā Rīgas dome?

Draugiem Facebook Twitter Google+