×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. februāris, 2018
Drukāt

Atstādinātā slimnīcas “Ainaži” vadītāja ir arī deputāte Salacgrīvas novada domē (11)

Slimnīca "Ainaži". Foto - LETASlimnīca "Ainaži". Foto - LETA

Uz pārbaudes laiku no amata atstādinātā bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” vadītāja Ilona Balode strādā arī Salacgrīvas novada domē par deputāti, noskaidroja aģentūra LETA.

Viņa domē ievēlēta no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Domnieces amatu paralēli darbam slimnīcas “Ainaži” valdē viņa ieņem jau kopš 2009.gada.

Informācija domes mājaslapā liecina, ka pērn Balode piedalījusies visās 16 domes sēdēs. Viņa strādā arī domes Finanšu komitēja un Sociālo un veselības jautājumu komitejā.

Valsts amatpersonas deklarācijā par 2016.gadu teikts, ka Balode par darbu domē kopumā saņēmusi 1122,84 eiro. Savukārt algā par darbu slimnīcā “Ainaži” viņa saņēmusi 26 749 eiro.

Iepriekš vēstīts, ka paralēli slimnīcas “Ainaži” vadīšanai Balode slimnīcā veic arī pediatra pienākumus.

Saistībā ar Veselības inspekcijas (VI) un tiesībsarga konstatētajiem pārkāpumiem slimnīcā Balode uz izmeklēšanas laiku no amata atstādināta.

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš žurnālistiem sacīja, ka pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Viņš norādīja, ka tiek runāts par pārkāpumiem fiksācijas ilgumā un pārtraukumu apmēra.

VI direktore Indra Dreika trešdien preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Savukārt VM valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško teica, ka patlaban darbam slimnīcā “Ainaži” piesaistīti speciālisti no Rīgas, turklāt ministrija darīs visu savu iespēju robežās, lai slimnīcai piesaistītu nepieciešamo personālu.

Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons preses konferencē teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka pārbaudē konstatēti arī iespējami krimināla rakstura pārkāpumi, tiesībsargs vērsīsies Ģenerālprokuratūrā.

Pacientu vecāku un Tiesībsarga biroja pausto, ka slimnīcā bērni netiek pietiekami baroti, viņu vēstules nenonāk līdz mājām, Balode sauc par muļķībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tur visas tādas,tai skaitāāāāāāāā Anna Gabranova,Maija Gailīte,Gundega Anšlāve,valentīna Strazdene!!!!!!!

 2. Šķiet, ka no mušas izpūš ziloni. Īstie vainīgie jau vairāk jāmeklē nepietiekamā nodrošināšanā ar attiecīgā profila ārstiem[kas būtu līdzvērtīgi iestādei Tvaika ielā Rīgā]. Tad nebūtu tik daudz jāvaino tie Ainažos, kuri neatbilst īsto ārstu līmenim un dara to darbu kā nu māk..
  Vadība ministrijas līmenī nav kārtojusi laicīgi visu kā nākas.

 3. Vai tad,piemēram,arī Lembergs,nepiedalījās visās pašvaldības domes sēdēs? Pat dižais Kimirsens,vienlaicīgi bija arī ciema padomes priekšsēdētājs!

 4. Latvijas iedzīvotājs Atbildēt

  Spīdzināšana,Mantrausi,var būt ne tikai fiziska! Vai esi padomājis,kādas sekas nenobriedušajā bērna apziņā,iespējams uz visu mūžu,atstāj šāda piesiešana pat uz vairākām stundām un dienām,plus vēl sāpīgās injekcijas? Gribam izaudzināt kārtējos maniakus,kuriem bērnībā nodarīts pāri?? Kāds iemesls ticēt Tiesībsargam? Kāpēc tikai Tiesībsargam?! Varbūt neticēt arī Latvijas iedzīvotājiem-bērnu vecākiem un pašiem bērniem?! Ticēt tikai slimnīcas vadītājai,veselības inspekcijai,kura šo slimnīcu”bieži” pārbauda un vērotājai no malas-VM valsts sekretāres vietniecei? Ārkārtējs gadījums ir jau četrgadīgā.psihiski veselā bērna ievietošana psihiatriskajā slimnīcā,nerunājot jau nemaz par aizliegumu bērniem rakstīt vēstules un viņu telefona sarunu noklausīšanos! Un arī ar dokumentiem,izrādās,daudz kas nav kārtībā! Vai tas viss tiktu atklāts bez Tiesībsarga iejaukšanās,VM Mantrausi?

 5. Šai iestādē vajaga iemontēt novērošanas kameras, tad skaidri redzams būs notiekošais.

 6. Zinot procesus no dažādām pusēm, rodas daži jautājumi. Viens – kāds iemesls mums ticēt Tiesībsargam? Vai Tiesibsargs ir iefiltrējis kādu bērnu Ainažu slimnīcā, vai, izliekoties par bērnu, bijis tur pats, vai arī informāciju guvis tikai no dokumentiem? Vai Tiesībsargs un veselības inspekcija skatās situāciju un notikumus, vai lasa papīrus?
  Otrs – ne tik sen skanēja sauklis, ka Latvijā bērnunamu nebūs. Lieliski, piekrītu! Vai bērnunamu likvidēšana paredzēta mākslīgi un šādi, vai arī…
  Šais gadījumā es redzu nopietnu sabiedrisku bīstamību – mēģinot pierādīt, ka “kantoris strādā”, mēģinot saglabāt amatu, cik var, tehniski precīzi, žonglējot ar jēdzieniem, sabiedrībai tiek iebarotas blēņas.
  Mani, piemēram, interesētu aptauja: ko ar vārdu “spīdzinat” saprot Tiesibsarga biroja ļaudis un ko – Latvijas iedzivotāji. Mani interesē, kāda ir kontrolējošo iestāžu – skaļo bļāvēju pieredze darbā ar psihiski slimiem cilvēkiem. Mani interesē: ko precīzi nozīmē “pārkāpums” Tiesībsarga izpratnē!
  Štrunts par Krieviju – lielisks hibrīdkarš personiskās pēcpuses stabilizēšanai ir tepat LV. Valsts iestādes līderos!

 7. idiotiska ziņa, nav par ko rakstīt…

 8. Ta ir taisniba kad vestules tiek slēptas un sarunas ari tika vienmēr noklausitas jo man pašai mazberns gulēja ievietoc par sliktu vien uzvedību un ja viņš nerunasot kā liekot ārā no slimnīcas netikšot un savus vecākus neredzesot

 9. Atšķirībā no ārstu un medicīnas personāla,deputātu mums nekad nepietrūks!

 10. Izdevīgs gadījums, lai novērstu uzmanību no milzīgi lieliem noziegumiem valsts mērogā.

Draugiem Facebook Twitter Google+