×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Atvieglo valodas prasmes pārbaudes kārtību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība vakar pieņēma noteikumus, kas paredz ārzemēs dzīvojošiem latviešiem un līviem tiesības bez termiņa kārtot atkārtotu valodas prasmes pārbaudi, reģistrējoties par Latvijas pilsoņiem.

Likumdevējs Pilsonības likumā ir ietvēris atšķirīgus latviešu un līvu Latvijas pilsonības iegūšanas nosacījumus, kā arī atšķirīgus latviešu valodas prasmes apliecināšanas nosacījumus. Ministru kabineta noteikumi attiecas gan uz personām, kuras Latvijas pilsonību iegūst naturalizācijas kārtībā vai reģistrējas par Latvijas pilsoņiem saskaņā ar Pilsonības likumu un kurām līdz ar to pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, gan uz latviešiem un līviem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārpus Latvijas – Brazīlijā, Venecuēlā, Krievijā, ASV. Konstatēts, ka latviešiem un līviem, kuru dzīvesvieta ir ārpus Latvijas un kuri nenokārto latviešu valodas prasmes pārbaudi ar pirmo reizi, ierasties Latvijā uz atkārtotu pārbaudi pēc trim mēnešiem ir sarežģīti un bieži vien pat neiespējami. Tāpēc tagad noteikts, ka atkārtoti valodas prasmes pārbaudi tie var kārtot bez termiņa ierobežojuma viena Latvijas pilsonības iegūšanas iesnieguma izskatīšanas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+