×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Auksts laiks, karstas emocijas: Leģionāru piemiņas pasākumi Rīgā aizvadīti (22)

Foto - Timurs Subhankulovs Foto - Timurs Subhankulovs

Leģionāru piemiņas pasākumi 16. martā Rīgā aizvadīti salīdzinoši mierīgi. Leģionāru atbalstītāji un pretinieki gan iesaistījās savstarpējās vārdu cīņās, bet bez incidentiem. Pāris reizes gan bija nepieciešama policijas iejaukšanās un par administratīviem pārkāpumiem aizturēti divi cilvēki.

Kā informēja Valsts policijas Rīgas reģiona priekšnieks Juris Šulte, viens cilvēks aizturēts par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet otrs – par sapulču, gājienu un piketu noteikumu pārkāpumu.

Par spīti nemīlīgi vēsajam pavasarim, uz leģionāru piemiņas gājienu pulcējās aptuveni pusotrs tūkstotis cilvēku. Vairāki no viņiem nesa plakātus, kuros nosodīja komunistisko un nacistisko okupācijas režīmu. Pie Brīvības pieminekļa Nacionālās apvienības (NA) jaunieši veidoja tradicionālo karogu aleju, bet meitenes dāvāhja ziedus gājiena dalībniekiem.

Kā ierasts kopā ar sirmajiem vīriem gājiena priekšgalā gāja mācītājs Guntis Kalme, biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš, un virkne Nacionālās apvienības politiķu – Saeimas deputāti Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Kārlis Krēsliņš un Einārs Cilinskis, kā arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un citi. Nacionāļu ministri gan bija atraduši dažādus iemeslus, lai pretrunīgi vērtētajā leģionāru gājienā nepiedalītos – VARAM ministrs Kaspars Gerhards atvaļinājumā izbraucis no valsts, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa ieplānoja citā dienas laikā.

Brīdī kad gājiena dalībnieki sasniedza Brīvības pieminekli un sāka ziedu nolikšanu, pie norobežojošās barjeras laukuma Kolonādes pusē iekārtojās padsmit “antifašistu” ar Josifu Korenu, Tatjanu Zdanoku un Vladimiru Buzajevu priekšgalā. Viņi vicināja plakātus, kuros latviešu leģionārus pielīdzināja nacistiem un Ādolfa Hitlera pakaļskrējējiem un labprāt pozēja ārvalstu žurnālistiem. Leģionāru piemiņas gājiena norisi viņi tikpat kā netraucēja, atskaitot kādu pārāk iekarsušu “antifašistu”, kurš sāka angliski rupji bļaustīties, bet policija viņu operatīvi aizturēja. “Es neko nezinu par aizturēšanām. Dzirdēju kautkur aizmugurē bļaustišanos, bet neredzēju notikušo tādēļ nevaru atbildēt, vai tas ir kāds no mūsējiem,” teica Antifašistiskās komitejas vadītājs Korens. Viņš arī apgalvoja, ka šoreiz “antifašisti” neesot aicinājuši uz 16. martu ierastis domubiedrus no citām valstīm, jo līdzšinējā pieredze parādījusi, ka Drošības policijas šādiem iebraucējiem rada dažādus šķēršļus.

Tikmēr pie Brīvības pieminekļa cilvēki turpināja mierīgi nolikt ziedus un dziedāja karavīru dziesmas. Starp ziedu nolicējiem sastapu arī Nacionālo karavīru biedrības vadītāju, bijušo leģionāru Edgaru Skreiju. Viņš pats 1944. gada 16. martā gan nepiedalījās kaujās par augstieni “93,4” pie Veļikajas, jo tobrīd atradās Bauskā rezerves vienību apmācībās. Viņš arī pauda nožēlu par Saeimas deputātu noraidošo lēmumu 16. marta iekļaušanai atzīmējamo dienu sarakstā. “Viņi pēc gadiem to nožēlos! Mēs vēlamies tikai cieņu pret cilvēkiem, kas cīnījušies un atdevuši dzīvību par brīvu Latviju,” teica sirmais karavīrs.

Pasākumam noslēdzoties vairums gājiena dalībnieku mierīgi izklīda, bet daži vēl uzkavējās Brīvības pieminekļa apkaimē un iesaistījās diskusijās ar “antifašistiem”. Vārdu cīņas brīžam sita augstu toni, bet kopumā noritēja bez incidentiem un policijas iejaukšanās vairs nebija nepieciešama.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Te viens Ļeņingradas blokādē ikrus sarijies kaut ko par ždanovu un citiem boļševiku fašistiem kaut ko nesakarīgi ļekšķ!

  • А что ты, сука фашисткая, знаешь про блокаду?! Ничего! Кроме того, что твои сородичи в ней участвовали! Atbildēt

   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 2. MATEMATIKA.CIK LEGIONARUS VARAT SASKAIT VIRS 90 GADIEM.CIK TALU VINI AR NOIET GAJIENA?

 3. Ļoti labi izskatās 94 gadus vecie leģionāri!!!! Tāds leģionāru marš ar Latvijas karogiem rokās, zaimo Latvijas valsts karogu un arī Latvijas armiju. Tā bija tautas traģēdija, bet viņi zvērēja Hitlera armijai, karoja zem Vācijas karoga un tagad kā goda biedri maršē pa Rīgu Nacionālās apvienības vadībā. Tai vajadzēja būt klusai piemiņas dienai kapos.

  • Kas nu tu par veltu, vates kušķis-akuļina no Muhosranskas, 9.maijā ar tiem ļurbām tava īstā vieta..

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
    Muhosransk – eto ti sam!!!

  • Vai daudz bijušo sarkanarmiešu, WWII civiliedzīvotāju masu slepkavu, sadistu, marodieru un izvarotāju, jūsu cūciskās dzīrēs Karātavu laukumā, 9. maijā? Lai atriebtos savas tautas bendēm, vienalga, zem vāciešu vai marsiešu karogiem bija jāiet

 4. Palasiet šito grāmatu:
  “Hitler’s Jewish Soldiers: The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military”

 5. Pat krievnacisti nevar aizmirst leģionāru varonīgo cīņu. Mūžīga slava latviešu leģionāriem !

  • Легионеры – это недобитые фашисты! С днём фашиста вас, господа! Atbildēt

   !

 6. Zābaku dziesma
  Sveiks viesi! Pieteikties vai Reģistrēties

  Daudz zābaku pa zemi staigā
  Un manai zemei dikti sāp

  Daudz zābaku pa manu zemi staigā

  Bet ko tāds zābaks zin no sāpēm
  Tas nedomā, bet virsū kāpj

  Tie smagi kāpj un kāpj uz ēnām
  Uz ēnām, kuras no mums krīt

  Kaut suņi izkostu tiem robus
  Kaut savā sirdsapziņā sapītos
  Kaut zibens iespertu tiem zolēs
  Ir mūsu posts šais zābakos

  Daudz zābaku pa manu zemi staigā

  Vārdu autors:G.Godiņš

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 8. leģionāra dēls Atbildēt

  Kas tie par onkuļiem aizsargu? formās, rombiem uz pleciem? Ar ko vispār nodarbojas tā saucamā aizsargu organizācija, ja vispār ar kaut ko nodarbojas

 9. Kāpēc Ulmanis 1940.gadā visiem lika palikt savās vietās?vajadzēja jau toreiz cīnīties!

  • Laikam ar matemātiku Tev iet švaki – nepilni trīs miljoni cīnītos pret 150 miljoniem! Mēs pat tagad netiekam galā ar tiem dažiem tūkstošiem vatņikiem!

 10. Bet , kur palika komunisti un antifašisti? Vai katru gadu 16 martā kakā biksēs?

 11. Vai te irLatvija?

 12. Vai 9 maijā atkal dzers un piedirsīs Rīgu? Viņi jūtas te kā iekarotāji un kur ir vieta latviešiem?

 13. Kad beidzot izdzīs no Latvijas ždanoku, josifu korenu un okupantu buzajevu ???

  • Okupantu atpriski un viņu atbalstītāji šeit Latvijā jūtās kā iekarotāji. Pilna Rīga ar smirdīgiem vaņkām, it īpaši tos var sajust sabiedrīkā transportā.

   • Вы же господа?! Нет?! А господа в общественном транспорте не ездят! Atbildēt

    !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+