×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
18. aprīlis, 2018
Drukāt

Austrijā balsos par mobilo tālruņu atņemšanu patvēruma meklētājiem (5)

Foto - LETA/REUTERFoto - LETA/REUTER

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Patvēruma meklētājiem Austrijā būs jānodod varasiestādēm savi mobilie telefoni, kā arī jāsamaksā līdz 840 eiro, trešdien nolēma Austrijas valdība.

Nauda tiks tērēta viņu pieteikumu izmaksām, kamēr varasiestādes pārbauda, vai imigrantu telefonu ģeolokācijas dati atbilst viņu liecībām par ceļu uz Austriju.

Ja noskaidrosies, patvēruma lūdzējs pirms tam bijis kādā citā Eiropas valstī, kur spēkā ir tā dēvētie Dublinas noteikumi, viņš tiks nosūtīts uz turieni.

Iekšlietu ministrs galēji labējās Brīvības partijas (FPOe) politiķis Herberts Kikls sacīja, ka viņa mērķis ir “ierobežojošs un īstenojams likums attiecībā uz ārzemnieku tiesībām”, lai izbeigtu patvēruma sistēmas “ļaunprātīgu izmantošanu”.

Par jaunajiem soļiem tuvāko nedēļu laikā gaidāms balsojums parlamentā.

Pagājušā gada parlamenta vēlēšanās imigrācijas ierobežošana bija viena no galvenajām FPOe tēmām, un to pieņēma arī kanclers Sebastians Kurcs un viņa centriski labējā Tautas partija (OeVP).

Pēc migrācijas krīzes izraisīšanās Austrija saņēmusi 150 000 pieteikumu par patvēruma piešķiršanu, kas ir līdzvērtīgs skaitlis 2% no tās 8,7 miljoniem iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Atkal ,,ziņu paudējiem” uz naudas ,,tērēšanu” prāts vien nesas ! Pie mums tas būtu normāli …pa labi un pa kreisi, visādos PAPILDfinansējumos….Bet TUR, es esmu pārliecināts, ka TO naudu viņi pratīs gan gudri, gan lietderīgi izmantot, lieki NEtērējot ne euro !
    P.S. Nesmīkņājiet, domas un runas enerģija veicina darbības izpausmes, gan pozitīvas, gan negatīvas.

  2. Vai tad nevr pateikt, ka vispār nav telefona?

  3. Klasiskā Itālija Atbildēt

    Bet vai tad tos telefonus nevar pa ceļam turēt izslēgtus un ieslēgt tikai Austrijā?

  4. … un tad tik redzēs, kādi “Sīrijas bēgļi” tie īstenībā ir!

  5. Jau no paša sākuma to vajadzēra darīt. īt

Draugiem Facebook Twitter Google+