×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Austrijas ministrus sūdzēs tiesā par “imigrantu kontrabandu” (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Austrijas galēji labējās Brīvības partijas (FPÖ) līderis Heincs Kristiāns Štrahe solījis par valsts organizētu cilvēku kontrabandu sūdzēt tiesā vairākus valdības locekļus.

Valdība bēgļu krīzes apstākļos rīkojusies aplami, sarunā ar valsts raidorganizāciju ORF sacīja politiķis, uzsverot, ka uz Austrijas robežām vietās, kur nelegālie imigranti mēģina to šķērsot, būtu jāuzslien žogi.

Pat ja valdība nepiekrīt žoga uzsliešanas idejai, tai būtu jāpastiprina robežas patrulēšana, viņš sacīja.

Robežžogu viņš raksturoja, kā “mazu tehnisku detaļu nepieciešamajā politiskajā pieejā”.

Viņš kritizēja sociāldemokrātu (SPÖ) pārmetumus, ka šāda žoga uzsliešana būtu dārga un smieklīga, atgādinot, ka Ungārijas žogs “izmaksājis tikai 170 000 eiro kilometrā”.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna pieeja ir bijusi “veiksmīga” un tā “ārkārtas apstākļos aizsargā tautu”, norādīja Štrahe.

Politiķis solīja, ka vērsīsies ar prasību pret kancleru Verneru Faimanu, iekšlietu ministri Johannu Miklu-Leitneri, aizsardzības sekretāru Geraldu Klugu un uzņēmuma “Österreichische Bundesbahnen” (“Austrijas federālie dzelzceļi”) vadību.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 773 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Lai nokļūtu Vācijā nelegālo imigrantu masām nākas šķērsot Balkānu valstis un Austriju.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tiesāt vajadzētu merkeli! un par sodu uz trim gadiem ielikt bēgļu nometnē!

  2. kaut pavēlāk, tomēr atmostas…

Draugiem Facebook Twitter Google+