×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

“Jākliedē uzturētais mīts par mūsu senču kalpības garu.” Intervija ar vēsturnieku K.Kļaviņu (41)

Foto - Juris LorencsFoto - Juris Lorencs

Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) ir vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks. Četrus gadus lasījis lekcijas Arābu Emirātu Tehnoloģiju koledžā Abū Dabī. Zinātnisko interešu lokā – viduslaiki, starpkultūru attiecības, reliģiju vēsture.

Jums ir neparasta, pat unikāla pieredze – pasniegt civilizāciju vēstures kursu Arābu Emirātos. Bet kā tad īsti ir – vai tāda valsts kā Apvienotie Arābu Emirāti realitātē vispār pastāv?

K. Kļaviņš: Apvienotie Arābu Emirāti ir kaut kas līdzīgs Šveicei ar tās kantoniem. Visi septiņi emirāti ir neatkarīgas valstis, absolūtās monarhijas, kas šodien apvienojušās kopējā federācijā. Piemēram, lai realizētu vienotu ārlietu un aizsardzības politiku. Beduīnu un zvejnieku ciltīm, no kurām cēlušies pašreizējie emirāti, kolonizatori nekad nespēja pilnībā uzkundzēties, tās spēja izdzīvot pašpietiekami pat visskarbākajos apstākļos. Šodien pats lielākais un turīgākais no visiem emirātiem ir Abū Dabī, kam arī pieder visbagātākās naftas atradnes.

Eiropu pārplūdina bēgļi no Sīrijas, Irākas, Afganistānas. Pat trūcīgā Latvija dažus uzņēmusi pie sevis. Turpretim Arābu Emirāti, kuru iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju ir trīs reizes lielāks nekā Latvijai, nepieņem nevienu bēgli. Vai tad nepastāv musulmaņu solidaritāte?

No gandrīz 9,2 miljoniem emirātu iedzīvotāju tikai kādi 1,3 miljoni ir pilsoņi. Pārējie – viesstrādnieki no Pakistānas, Bangladešas, Indijas, Nepālas un Āfrikas. Šiem cilvēkiem nav pilnīgi nekādu izredžu reiz iegūt pilsonību – neskatoties uz to, ka savā vairākumā viņi ir musulmaņi. Nostrādā savu laiku, nopelni naudu, samaksā nodokļus un sāc kravāt koferus braukšanai uz mājām! Un nekāda palikšana uz pastāvīgu dzīvi! Pretējā gadījumā cilvēku bez liekām runām vienkārši deportē. Līdz ar to neveidojas iedzīvotāju kontingents, kas ar laiku varētu apdraudēt valsts drošību. Emirātos nav nekāds noslēpums, ka bēgļu aizsegā izplatās arī radikālas idejas, pat terorisms.

Varbūt kāds ir ieinteresēts, lai bēgļu straumes plūstu uz Eiropu?

Iespējams, ka te savijas vairākas intereses. Nav mūsdienu pasaulē politiski ekonomiskas vai militāras katastrofas, ko nebūtu veicinājušas biznesa intereses. Tāpat arī nav kataklizmu, ko bizness nemācētu izmantot savās interesēs. Un vienmēr cieš tūkstošiem, pat miljoniem nevainīgu cilvēku. Ir jau dzirdēts, ka bēgļi iekļaujas kādā globālā pasaules islamizācijas plānā, bet tās drīzāk ir spekulācijas. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka starp viņiem ir arī daudz kristiešu. Sīrijā pirms pilsoņu kara ap 15% iedzīvotāju bija pareizticīgie kristieši, šodien jau mazāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. The End of Capitalism — So What’s Next? Prof. Klaus Schwab, Founder and Executive Chairman of the World Economic Forum.
  =================================================================
  Latvijā aizvien vairāk tiks kritizēts kapitālisms – un slavēts LV “veiksmes stāsts”. Pagaidām gan to dara visai piesardzīgi – nav vēlmes šodienas mītu “kliedētājiem” atkārtoti uzkāpt uz Latvijas vēstures grābekļiem:” Strēlnieki, / Septiņsimts gadu / Slēpētās / Zemnieku tautas / Dvēseles kvēlošā lava./
  Skaļākais kliedziens, / Ko atbalso telpa un Visums; / Slepus / Sentrīts nazis, / Kas pāršķēla virves
  Uz krūtīm, / Lai varētu elpot.” A.Čaks :”Mūžības skartie”.

 2. A.Bubinduss KK patriotam Atbildēt

  Es teiktu- objektīvs un korekts raksts, nav politslkas karjeristiem piedienīgā gānīšanās un riešana uz iedomātiem un radītiem pretiniekiem. Rets mūsdienu medijos un es pa teiktu, nepiedienīgs liberālās ideoloģijas producenam LA. Sarūgtināsim visus KK nacpatriotus…. kad Latvijās terorijā bija deuīdu civilizācija, bija cita valsts un cis cilvēks. Kad šeit ienāca aisti un citas klejotāju ciltis, veidojās cits cilvēks. Kad šeit līdz 7. gadsimtam nebija ienākuši vikingi, bija citi cilvēki. Kad ienāca vikingi, šeit esošie kļuva par viņu pakalpiem, lielākā vai mazākā- vasaļi, mērogā. Kad leiti, lībi, kurši, letgaļi …sāka manipulēt ar savstarpēju sarīdīšanu pieaicinot Pleskavas un Novgorodas vikingus no vienas puses un ordeņus no otras, sākās masveida iedzīvotāju skaita samazināšanās- savstarpēji apkaujot. Kad bija Livonijas ordenis, kari un sērgas iznīcināja lielāko daļu iedzīvotāju, karapulki, esot caur teritorijām, varoja uz nebēdu. No tiem pēctečiem, kuri būtu tīri piederībā, ir palikušas tikai leģendas. Varotāji un mijēji- karakalpi radīja savi gēnu mantojumu- karakalps paliek kalps arī gēnos…. patīk šis kādam vai ne….

 3. <Ernis Purnis:"….Studenti malači, atkoda, neticēja un liela daļa balsoja “kājām”, demonstratīvi ejot prom
  …." – dziedot : "…Zilzibeņu pērkons spēra / velniem ņēma atslēdziņu. / Nāvi, dzīvi / Latve slēdza, /
  Baltu jūru, / Zaļu zemi / … " Saule,Pērkons,Daugava (Rains, M.Brauns) ?
  Cerams, ka studentu vairākums labi zina, kā tika kliedēti mīti par "kalpības garu" no tā brīža, kad savā trīsdesmitajā dzimšanas dienā Tērbatā pie istabiņas durvīm Kr. Valdemārs piestiprināja vizītkarti: Krišjānis Valdemārs, kamerāliju students, latvietis – līdz pat Livonijas-2 atjaunotāju sagrāvei 1919.g. pie Cēsim un Rīgas. Kļaviņi&Co. jau nav vairs kādi Kr.Valdemāra aprakstītie "kaunīgie latvieši", ar politkorektumu neslimo – šitenie "nekaunīgie liberasti" pat pāragri nosirmojuši nevēlas izbeigt "mītus kliedējot". Vai tik nebūs kā mītiskais Kangars, ar savām asinīm solījumu parakstījuši?

 4. Klucis 21. decembris, 2016 12:18
  Atbildēt

  ” Viņu ideāls bija Šveice – kopienu pašpārvalde, tiešā demokrātija, referendumi, kuros tauta var lemt par jebkuru jautājumu. Tieši tādu Latviju viņi vēlējās redzēt. ”
  ========================================================
  Būsim reāli – neiekritīsim kārtējo reizi “kliedētāju” kļaviņu izliktajās lamatās! Nesen jau Kļaviņa kunga domubiedri Hanovs&Strenga u.c. konferencē “Trauma, atmiņa un nākotne” spilgti apliecināja savu uzticību jezuītiskajam principam – “Klausies manos vārdos, neskaties uz maniem darbiem” .
  ——————————
  Jā, par kliķes liberastu “Trauma, atmiņa un nākotne” vitādi nevar izteikties, kā par 100% viena viņu domubiedru un pakalpiņu varzas sanāksme, kuru ciniski un melīgi hanovs dēvēja par “dažādu viedokļu” diskusiju,uz kuru aicināja visus, bet realitātē paši tērgalēja savā starpā , gari un garlaicīgi, bet,kad pašās beigās pienāca “diskusijas ” laiks, tad deva vienu minūti laika uzdot tikai jautājumu un TIKAI trīs cilvēkiem, bet atbildes bija nejēdzīgi garas un “aizpeldot” no jautātās tēmas. Pie tam pāri desmit un vairāk min. garumā stieptas, ka gan jautājuma būtība un atbildes sākums aizmirsās filozofiskajos līkločos konktētas atbildes vietā. Studenti malači, atkoda, neticēja un liela daļa balsoja “kājām”, demonstratīvi ejot prom tā sauktās “diskusijas “sākumā.

 5. Labs, visiem vajag izlasīt.

 6. “Aiz manis stāv zvaigznes! Ko tu man padarīsi?!” Rainis.
  Lasīsim Raiņa rakstīto – visi kļaviņi u.c. “miglas laidēji” tad nespēs vēsturi saduļķot:
  “..Mēs paši septiņus gadsimtus esam nesuši šis reakcionārās muižnieku kliķes jūgu, kura, kaut arī skaitā pavisam niecīga – 1% no visiem iedzīvotājiem, – ar savu organizētību pratusi līdz šim laikam saglabāt īsti viduslaicīgas privilēģijas. Šī vācu-baltu muižniecība un tās vadītā vācu pilsonība (vācu-baltu zemniecības nav), kopā tikai 150000 cilvēku jeb 3% no iedzīvotāju kopskaita, ir tie, kas sevi dēvē par baltiešiem un kurus valstskanclers maldīgi apzīmē par tautu.
  Mēs, latvieši, atbrīvošanu prasām ne kā atraušanu no Krievijas, bet gan kā brīvu nacionālu attīstību uz latviešu valodas un īpatnību pamatiem, kāda mums iespējama visas Latvijas (Kurzemes un Vidzemes, un Vitebskas latviešu daļas) politiskas autonomijas ietvaros un krievu valsts savienībā.
  Latvijai atraušana no Krievijas nozīmētu atraušanu no ekonomiskās dzīves nosacījumiem. No modernā attīstībā ierautas, kulturāli un saimnieciski augstu stāvošas zemes Latvija tiktu nospiesta līdz agrāram novadam, ko Vācija tikai ekspluatētu un kas turklāt vēl būtu pakļauts varmācīgai vācu kolonizācijai un latviešu zemes atsavināšanai.
  Krievijai Latvijas atraušana nozīmētu atgriešanu no jūras, t. i., Krievijas patstāvīgās saimnieciskās dzīves apslapēšanu.
  Eiropai tā nozīmētu ilgstošus kara draudus, jo nākošā, brīvā Krievija neļaus sevi noslāpēt.
  Ar visiem demokrātiskajiem elementiem vienoti brālīgā cīņā par šo nākošo, brīvo Krieviju, mēs, latvieši, jau 1905. g. panesām visas vācu-baltu muižnieku vadītās kontrrevolūcijas šausmas; un tagad, kad vācu valdība šīs, kā arī reakcionārās prūšu muižniecības centienus atzinusi par savējiem, mēs šo cīņu turpinām. No šīs cīņas, nevis no vienas vai otras valdības mēs ceram atbrīvošanu – brīvu Latviju brīvā Krievijā.” PROTESTA REZOLŪCIJA PRET NODOMĀTO LATVIJAS PIEVIENOŠANU VĀCIJAI.
  1916. g. aprīlī.

 7. Ja kādam interesē fakti par latviešu vēsturi, nevis tikai propaganda par 500, 600 vai pat 700 “kalpības gadiem”, tad iesaku iedziļināties patiesā latviešu vēsturē nevis padomiešu propagandā. Latviešu īstie “kalpības gadi” sākās tad, kad Latvijā ienāca krievi 18. gadsimtā.

  • Interesanta tā vēsture – zviedri aizgāja (smuku naudiņu saņēma par Baltiju), krievi ienāca:
   ” Svarīgi ir tas, ka tad, kad Livonija sabrūk jeb padodas dažādām varām, šejienes vācieši padošanās līgumā panāk ierakstu, ka šeit dzīvo viena tauta ar vienu valodu. Un tie ir vācieši. Bet 1710. gadā, kad padošanās līgumu jau raksta Šeremetjevs, vācieši arī grib ierakstīt šos pašus vārdus par vāciešiem kā vienu tautu ar vienu valodu, taču tas viņiem vairs neizdodas, tāpēc šajā padošanās līgumā jau figurē latvieši. Līdz ar to, precizējot, sešpadsmitā gadsimta beigas un septiņpadsmitā gadsimta sākums ir tas laiks, kad veidojas latvieši.” Rita Grāvere, antropoloģe : Mēs esam tādi neērti Eiropai (Delfi)

 8. Ko vērti ir anonīmi cilvēku domas un pat viedokļi ? neko -čika vērti ..

 9. “Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību,..” tā rakstīts Satversme preambulā – slavenā Levita vadībā sacerētajā. Tagad nu kļaviņi ņemas “kliedēt” mītus par laikiem, kurus neviens pašlaik dzīvais nav dzīvojis. Hanovi u.c. baronu laiku apjūsmotāji ne bez pamata ik dienu atgādina pilsonīšiem par “iestrēgšanu 20.gs.” ( Varoņu piemiņas dienas & Lāčplēša dienas svinēšana-?) vai izsaka pārmetumus – ” cilvēki ļoti ātri ir aizmirsuši padomju laika nejēdzības ” (LA, 15.12.2016.).

 10. 1. Virsrakstu izvēlas publicētājs. Manipulācijas ar to ir dzeltenās žurnālistiks stils.
  2. Rakstu uztvēru konstruktīvi līdz ciguna skolotāja pieminēšanai. Ja vēsturnieks uzsver kavēšanos pagātnē kā fizioloģisku vājuma izpausmi, tad tad tie diezgan īpatnēji uzskati. Pilnībā nepiekrītu, ka nācijas vēstures apzināšanās ir tās vājums un dzīvošana vienai dienai pretstatā ir tāds varens virzītājspēks.
  3.LV demogrāfijas jomā ir paraugs pasaulei? NOPIETNI?
  4. Par kalpību ir ļoti daudz atsauču tautas folklorā, tautasdziesmās, G. Merķelim ir bijis ko teikt. Uzskatu, ka tas nav kāda interesēs radīts mīts vai sazvērestība. Šādu faktu vienmēr var interpretēt duāli. Konkrēto interpretāciju uzskatu par dziļi subjektīvu. Tas norāda uz intervējamā emocionālu informācijas uztveri un izpratni, vai arī uz vēlmi saturam piešķirt intriģējošāku jēgu.

 11. Godātais profesors nespēj spriest loģiski un sakarīgi. Kaut kāds domu savārstījums. Velk uz latviešu iznīcības pusi. Gribētos zināt vai pašam bērni (ģimene) ir? Visdrīzāk nav, ja jau galvā tādas domas maisās. Nevajag taču ar saviem kompleksiem tautā iet!

 12. vai viņu vajadzēja intervēt? viņš ir tāds…, līdzīgs kā i.ronis. dīvainis, izstumtais..

  • īdiem leti šķiet izstumti dīvaiņi …..

  • Sitas ir tiešām izstumtais. līdzās visādiem streipiem, rēderiem u.tml. tādus izstumj pa priekšu.
   Ronis bija novāktais. Jo bij aizpētījies tur kur nedrīkstēja.

   Sitie ir laiki, kad novāc domburus un roņus un IZstumj prieksplānā streipus un citus dīvaiņus.
   Bet būtībā skats ir LOTI LOTI sekls sadi vertēt. Nereti zinātnieks lai būtu oriģināls un neatkarīgs nemaz nebūs “mainstream”. Un otrādi. ir loti inkorporētie, apbalvotie un tā.. bet vinji vienk. tiek izvirzīti un slavināti par varas apkalpošanu.

 13. Kam kalpoja Kaupo arī zināms – gluži kā viņa pārstāvētā etnosa bēdīgais liktenis. Nu un? Vai tad LV “veiksmes stāsta” īstenotājus kļaviņus tas atturēs “miglu laist” un lielīties ar sasniegto depopulāciju, korupciju, nabadzību un parādu apjomu? ” Tieši otrādi – Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu,”
  tā, redz, pilsonīši, gudrie valda pār muļķiem. Valdīja 700 gadus – un vēl atkal valdīt, tāpēc kapitālismu un demokrātiju sāk nomainīt ar jaunu modeli “New Order”. Kas vēlas par vairāk uzzināt – lai palasa Jauno Derību, Jāņa Atklāsmes grāmatu.

  • 9/11 Pār tiem ir ķēniņš, bezdibeņa eņģelis, kam vārds ebreju valodā Abadons, bet grieķu valodā Apollions.

 14. Rietumieropu un Ziemeļeiropu izdosies saķēzīt ar Āfrikas un Tuvo Austrumu salašņām. ( Nezinu tikai kā globālistu kungi vēlāk grasās to varzu pabarot?) Bet Austrumeiropa attapsies un izvems viņus laukā.
  Vēl šobrīd ir vērojama patīkama tendence – žīdmasoniem piederošo melīgo masu dezinformācijas līdzekļu ietekmes mazināšanās. Kam kalpo intervējamais – redzams ar neapbruņotu aci.

  • ari Rietumeiropa un Zviedrija var attīrīties. tīri teoretiski. Ja atturas pāroties un tiek pie pietiekami principiālām valdībām. Iespējams jau ir viss.
   Galvenais ir nesajaukties.

   • Liberālie sātanistu masu dezinformacijas līdzekļi kompostrē smadzenes jaunajai paaudzei, ka dot melnajiem ir čilīgi, ka prieks.
    Jo sevišķi Zviedrijā un vācvalodīgajās zemēs. Pie mums arī cenšas, bet tas prasīs krietni ilgāku laiku.
    Gēbelss aiziet nokaunās.

 15. ” Viņu ideāls bija Šveice – kopienu pašpārvalde, tiešā demokrātija, referendumi, kuros tauta var lemt par jebkuru jautājumu. Tieši tādu Latviju viņi vēlējās redzēt. ”
  ==================================================================
  Tas ir epohāls darbs, kura paveikšanai vajadzēja miera laiku Latvijā. Daudzi ideālisti pēc 1.Pasaules/ Lielā kara (1914-1918) bija pārliecināti, ka Eiropā vairs nekādu karu nebūs.
  Būsim reāli – neiekritīsim kārtējo reizi “kliedētāju” kļaviņu izliktajās lamatās! Nesen jau Kļaviņa kunga domubiedri Hanovs&Strenga u.c. konferencē “Trauma, atmiņa un nākotne” spilgti apliecināja savu uzticību jezuītiskajam principam – “Klausies manos vārdos, neskaties uz maniem darbiem” .

 16. Kur jūs likāt Induli Roni? novedāt līdz pašnāvībai, vaine.

 17. Tas pats kas ar Beitneri. Itkā raksta rakstu kurā kritizē psrs, bet patiesais mērķis izradās reklamēt masu migraciju, tautību maiņu uz iedomu pamata un vēl visādu indi barot iekšā. Tā pamazām… Globalistu netīro propagandu.
  Dabūsiet to sarullēt un doties mājās. Jau kaitinat līdz kneidītei. Sitiem pseidopraviešiem – vilkiem jera ādā.

  • Lielība naudu nemaksā! Lielākā daļa Latvijas intelektuāļu ivienā pulciņā ar kļaviņiem&beitnerēm pakļāvušies “New Order” ieviesējiem, bet malā stāvētāji vien bezpalīdzīgi noskatās notiekošajā:” …. Milzīgās ekonomiskās emigrācijas un zemās dzimstības dēļ Latvija jau ir zaudējusi apmēram pusmiljonu iedzīvotāju. Pēdējos divdesmit gados mirušo skaits jaundzimušo skaitu pārsniedzis par apmēram 270 tūkstošiem, bet no valsts aizceļojuši vismaz tikpat daudz. Nomācošā daudzumā tieši jaunie cilvēki.” Otto Ozols: Latviskās tuvredzības pazudinošie korķi (Delfi.lv)

 18. Murgaini. Gan par migracijas cēloņiem gan vēsturi.
  Masu migrācija nav stihija. tā ir varas organizēta un iepriekš sagatavota darbība.
  Tagadējai krustnešu varai ir tendence sevi attaisnot. Okupācija nav attaisnojama un viņi ir jādzen ar s..dainu mietu. Nav ko te iekoretlēties ar visiem saviem musulmaņu bariem.
  Tad vēl viens manipulācijas elements – virsraksts par latviešiem saturs par arabiem.
  Nākošais. Mēs NEPARDOSIMIES un beidziet mums iepotēt, ka mēs pārdosimies kurš vairāk maksās. Jūs dabūsiet no šejienes AIZVAKTIES ar vieim saviem musulmanu bariem.
  BEIDZIET BAZT VIRSUU un stastit mītus!! MARSH prom!! Fantazētāji..
  ___
  Un visbeidzot. Tauta! Nepieņemiet vispār šolaiku prāta duļķošanu.
  Vispār visu lasiet ar sakrustitiem pirkstiem un sekojiet līdzi kur ar jums manipulē.
  Saprotiet kā manipulē? Ieraksta vienu vilinošu frāzi un liek izlasit veseli rakstu ar masu migrācijas un globalistu reklāmu. MMMMaitas..! Noriebušies līdz brosai. Kaut viņus ātrāk nomestu.

 19. 1990. gadu sākumā šitādi kļaviņi, taivāna u.c. lazdas sāka savu “kliedēšanas” darbu, – kā pirmo likvidēja Latviešu strēlnieku muzeju, lai varētu sekmīgāk izvērst cīņu pret “700 gadu verdzības” mīti. Tā šie “kliedētāji” cīnās vēl joprojām, taču sabiedrības vairākumu vairs apmuļķot nespēj.

 20. Visdrīzāk kalpības gars pastāv mūsu pašu elitē, jo tā ir gatava pārdot jebkuru kustamu/nekustamu priekšmetu …

 21. Autors pareizi raksta ,ka Livonija bija musu valsts ,kura 600 gadus neielaida austrumu barbarus Rietumeiropa.Livoniesi bija brivi cilveki un nesaja ierocus . Dzimtbusanu atnesa barbars Peteris1.

  • Tā bija Jūsu Livonija, kas izkūpēja kā vecs pūpēdis zem iebrucēju zābaka. Ne bez pamatota iemesla vācieši aizliedza latviešiem nēsāt zobenus (zemessardzes likvidācija), ne bez pamatota iemesla: ” Baltvācu vēsturnieks Kārlis Širrers fantastiski labi skaidrojis to, kāpēc sabruka Livonija, un viņš cita starpā teica tā – tāpēc, ka šeit nav tautas.” Rita Grāvere:”Mēs esam tādi neērti Eiropai” (Delfi.lv)

 22. Kalpības gars latviešos ir neiznīdējams .Kam tik nebija un tagad nav jākalpo.Lībieši virssaiša Kaupo vadībā kalpoja krustnešiem ,lai ieriebtu kuršiem, tāpēc vēlāk tiem pašiem lībiešu , un kuršu pēctečiem ,arī zemgaļiem, latgaļiem ,visiem bija jākalpo krieviem,zviedriem,poļiem,vāciešiem.Tagad jākalpo baņķieriem ,jābūt par preci darba tirgū,kur sevi jācenšas izdevīgi pārdot.Daļai latviešu ir gods kalpot Rīgai ,,virssaiša Amerika vadībā,Uškova ,,saskaskaņas,, centram, citai tautas daļai gods kalpot Īrijā,Anglijā,Zviedrijā ,Vācijā ASV u.t.t.

  • Kāpēc tas būtu jāinterpretē kā kalpība? Tas, ka mūsdienās visu šo cilšu teritorijas ir Latvija in lībieši ir atsevišķa tauta tikai vārda pēc nenozīmē, ka 13.gs. viņiem visiem bija jāparedz simtiem gadu tāla nākotne un jāvienojas pret vāciešiem. No tāda Kaupo viedokļa tās citas ciltis bija tādas pašas ne īpaši draudzīgas kaimiņtautas kā mums, piemēram, slāvu valstis un noslēdzot sadarbības paktu ar vāciešiem viņš nebūt nekļuva par kalpu, bet gan iekļāvās vietējā aristokrātijā – no viņa cēlušies viena no ievērojamākajām baltvācu dzimtām fon Līveni. Šis stāsts par 700 verdzības gadiem un nodevējiem, manuprāt, bija izdevīgs ne tik daudz politiķiem, kas gribēja izskatīties kā atbrīvotāji, kā apgalvo raksta varonis, bet vēl apspiestajiem 19.gs. latviešiem, kam dzimtbūšana bija svaigā atmiņā un visapkārt šovinistiski vācu muižnieki pret kuriem sevi jānostāda un jāpierāda, protams, dažām varām varbūt arī bija izdevīgi vēlāk šo stāstu paturpināt, bet mūsdienās, kad vācieši vairs nav drauds to vajadzētu pārvērtēt, bet diemžēl izskatās, ka vēsture gluži vienkārši nav modē

 23. Šad un tad arī LA nopublicē ko sakarīgu

Draugiem Facebook Twitter Google+