×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Autoekspedīcija uz Tālajiem Austrumiem – no okeāna līdz okeānam

Foto - LETAFoto - LETA

Biedrība “Baltijas zvaigznes” nākamā gada vasarā organizē autoekspedīciju uz Tālajiem Austrumiem ar restaurētiem RAF mikroautobusiem, kas padomju laikos bija vieni no izplatītākajiem pasažieru transporta līdzekļiem.

Brauciena iniciators ir biedrības valdes priekšsēdētājs autoinženieris izmēģinātājs Valdis Brants, kurš jau īstenojis vairākas autoekspedīcijas, tostarp “Saules vārti” (2005) un “Āfrikas josta” (2007). 1977. gadā tieši ar RAF mikriņiem viņš kopā ar domubiedriem veicis pārbraucienu Liepāja–Vladivostoka un nu vēlas atkārtot šo ekspedīciju. Kopš tā laika pagājuši vairāk nekā 35 gadi, RAF mikroautobusi kļuvuši par retrovērtību, taču Valdis ir sameklējis pāris vecas mašīnas, kurām gan pirms tālā ceļa būs nepieciešams remonts.

“Mūsu mērķis ir apliecināt Latvijas autobūves labo slavu un attīstīt autotūrismu, izpētot ceļošanas iespējas Krievijā. Pie viena vēlamies arī veicināt saprašanos starp tautām, popularizēt Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un apmeklēt latviešu ciemus Sibīrijā,” stāsta V. Brants.

Autoekspedīciju “No okeāna līdz okeānam” plānots sākt nākamā gada 1. jūlijā, no Rīgas līdz Vladivostokai nobraucot aptuveni 12 000 kilometru. Maršrutā iekļauta Sanktpēterburga, Novgoroda, Maskava, Kazaņa, Ufa, Čeļabin-
ska, Omska, Novosibir-ska, Krasnojarska, Irkutska, Baikāla ezers, Ulanude, Čita, Tinda, Blagoveščenska, Habarovska un citas pilsētas. Braucienā piedalīsies trīs RAF mikroautobusi, ērtību labad kopā uzņemot tikai apmēram 15 cilvēkus.

“Viena dalībnieka aptuvenās izmaksas tiek lēstas uz 3560 eiro. Ja braucēji atradīs finansiālus atbalstītājus, viņi saņems līdz 50 procentiem lielu atlaidi no piesaistītās summas,” sola autoekspedīcijas rīkotājs. “Visu Krievzemi domājam šķērsot mēneša laikā, bet pieļauju, ka ne visi varēs izbrīvēt tik daudz laika ceļojumam, tādēļ piedāvājam veikt atsevišķus posmus, saskaņojot ierašanās laikus lielajās pilsētās. Ja atradīsies gribētāji, šo pašu maršrutu būs iespējams veikt arī pretējā virzienā.”

Uzziņa


Pieteikties braucienam var pa tālruni 29137683.

Jaunumiem saistībā ar autoekspedīciju sekot līdzi: http://www.interexpedition.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+