Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. augusts, 2013
Drukāt

Automašīnas deg biežāk

Foto - LETAFoto - LETA

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (BTA) apkopotajiem datiem, šogad divkāršojies saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par automašīnu degšanas gadījumiem.

 

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos BTA jau ir saņēmis 21 KASKO atlīdzību pieteikumu par automašīnu degšanas gadījumiem. Pērn visa gada laikā apdrošināšanas kompānija saņēma 24 atlīdzību pieteikumus. Visbiežāk spēkrati deguši Rīgā un Rīgas rajonā, savukārt visvairāk atlīdzību pieteikumus BTA šogad saņēma aprīlī (pieci pieteikumi). Šogad lielākā apdrošināšanas atlīdzība – 19 100 lati – izmaksāta par negadījumu, kad aprīlī Liepājā tika aizdedzinātas vairākas automašīnas, tajā skaitā “Audi A8”, kas pēc degšanas bija norakstāma. Pērn, 2012. gadā, BTA lielākā izmaksātā atlīdzība par automašīnas degšanas gadījumu bija 24 000 lati par negadījumu, kad Siguldā kādā stāvlaukumā īssavienojuma rezultātā aizdegās kravas automašīna “Volvo”.

Iveta Rijniece, “BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore:

“Vidēji katru gadu 75% gadījumu no visiem saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem par automašīnu degšanu degšanas iemesls ir īssavienojums, bet pārējos gadījumos automašīnas cietušas ceļu satiksmes negadījumos un pēc tam aizdegušās vai arī automašīnas ļaunprātīgi aizdedzinājušas trešās personas.

Interesanti, ka specializētā tehnika – kombaini, traktori, smagās automašīnas – pārsvarā gadījumu degušas to nepareizas lietošanas dēļ vai uzpildot degvielu neatbilstoši ugunsdrošības noteikumiem.”

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem, šogad pirmajos sešos mēnešos kopumā ir reģistrēts 271 ugunsgrēks, kurā ir deguši transportlīdzekļi. Salīdzinājumā ar pērno gadu šādu gadījumu skaits ir pieaudzis par 16%. Savukārt pērn kopumā ir reģistrēti 468 transportlīdzekļu degšanas gadījumi.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+