×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Automašīnas deg biežāk

Foto - LETAFoto - LETA

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (BTA) apkopotajiem datiem, šogad divkāršojies saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par automašīnu degšanas gadījumiem.

 

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos BTA jau ir saņēmis 21 KASKO atlīdzību pieteikumu par automašīnu degšanas gadījumiem. Pērn visa gada laikā apdrošināšanas kompānija saņēma 24 atlīdzību pieteikumus. Visbiežāk spēkrati deguši Rīgā un Rīgas rajonā, savukārt visvairāk atlīdzību pieteikumus BTA šogad saņēma aprīlī (pieci pieteikumi). Šogad lielākā apdrošināšanas atlīdzība – 19 100 lati – izmaksāta par negadījumu, kad aprīlī Liepājā tika aizdedzinātas vairākas automašīnas, tajā skaitā “Audi A8”, kas pēc degšanas bija norakstāma. Pērn, 2012. gadā, BTA lielākā izmaksātā atlīdzība par automašīnas degšanas gadījumu bija 24 000 lati par negadījumu, kad Siguldā kādā stāvlaukumā īssavienojuma rezultātā aizdegās kravas automašīna “Volvo”.

Iveta Rijniece, “BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore:

“Vidēji katru gadu 75% gadījumu no visiem saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem par automašīnu degšanu degšanas iemesls ir īssavienojums, bet pārējos gadījumos automašīnas cietušas ceļu satiksmes negadījumos un pēc tam aizdegušās vai arī automašīnas ļaunprātīgi aizdedzinājušas trešās personas.

Interesanti, ka specializētā tehnika – kombaini, traktori, smagās automašīnas – pārsvarā gadījumu degušas to nepareizas lietošanas dēļ vai uzpildot degvielu neatbilstoši ugunsdrošības noteikumiem.”

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem, šogad pirmajos sešos mēnešos kopumā ir reģistrēts 271 ugunsgrēks, kurā ir deguši transportlīdzekļi. Salīdzinājumā ar pērno gadu šādu gadījumu skaits ir pieaudzis par 16%. Savukārt pērn kopumā ir reģistrēti 468 transportlīdzekļu degšanas gadījumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+