Latvijā
Sabiedrība

Balle beigusies, jāsāk strādāt! “LA” lasītāji vērtē vēlēšanu rezultātus0

Foto: Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzes” lasītāji vērtē 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus

 

Uģis Feldmanis Saldū: “Ir piepildījies daudzu politisko komentētāju iepriekš teiktais, ka jaunā Saeima būs ļoti sašķelta. Vēlētāji nav bijuši apmierināti ar tā saukto varas partiju realizēto politiku un ir tās sodījuši. Bet teorija ir viena lieta un prakse – kas cits. Baidos, ka nerealizējas scenārijs, kas vēlāk daudzus apbēdinās – ja partijas nespēs īstenot solīto, cilvēkos būs neticība un pesimisms. Atcerēsimies, kad politikā nāca Repše ar “Jauno laiku” ar saviem solījumiem, vēlāk viņa attieksme bija – vēlētāji, jūs paši esat vainīgi, ka nevaram izpildīt solīto, jo mums Saeimā nav 51 balss.

Tagad galvenais uzdevums – veidot stabilu valdību, kaut pie varas nonākuši spēki, kam daudzos jautājumos ir pretēji uzskati. Es vienmēr esmu atbalstījis nacionālo ideju paudējus. Taču man nav pieņemami, ka nacionālās idejas izmantotas savtīgos nolūkos. Piemēram, nav aizmirsta maksātnespējas administratoru lieta.”

 

Dace Kalniņa Līgatnē: “Pirms vēlēšanām iedziļinājos, ko partijas iecerējušas attiecībā par uzņēmējdarbību laukos, reģionu attīstību, taču par šiem jautājumiem tās bija izteikušās ļoti ierobežoti. Man izvēles kritērijs balsojot bija attiecīgo politiķu prognozējamība. Rezultāti nemaz nepārsteidz. Cilvēki vēlas, lai pārmaiņas notiek straujāk un politikā valda godprātība.”

 

Edgars Vimba Rīgā: “Vēlēšanu nakts balle beigusies, jāsāk strādāt. Rezultāti ir apmēram tādi, kādus varēja gaidīt. Priekšvēlēšanu posmā Kaimiņa partijai lielu uzmanību pievērsa viņa aizturēšana, tā vairoja popularitāti. Atliek vēlēt, lai pārējās partijas atrastu spēku un gribu vienoties un darbotos Latvijas ekonomikas, kultūras un zinātnes uzplaukumam.”

 

Pēteris Daugins Tūjā: “Atmodas laikā bija milzīgs emocionāls pacēlums, tagad patriotismu redzam valsts lielo svētku dienās, bet kur paliek patriotisms tad, kad jāizvēlas Latvijas nākotne? Partijām vajadzētu domāt, kā vienoties, taču – šķeļa­mies vēl vairāk. Nepārsteidz ZZS kritiens, manuprāt, cilvēki atceras, kā ZZS iebilda pret Levitu kā Valsts prezidenta kandidātu, atceras dažus ZZS balsojumus par amatpersonām… Tauta saprata, ka vienreiz jāpieliek punkts Lemberga pakalpiņa karjerai. Visiem, kas turpmāk sūdzēsies, ka viņus neapmierina politiķu darbs, vispirms jāpajautā: “Vai vēlēšanās piedalījāties?” Ja ne, tad kādas tiesības gausties un žēloties?”

 

Saistītie raksti

Dainis Dandēns Rīgā: “Rezultāts atbilst tautas domāšanas veidam. Valdības veidošanas process būs garš un sarežģīts.”

 

Jānis Rubīns Krimuldas novadā: “Izbrīnu radīja, ka novadā daudz balsu tika partijai “KPV LV”. Nu, jauni cilvēki, var jau būt, ka sevi parādīs… Lielu lomu nospēlēja populistiskie solījumi. Man ir žēl, ka ZZS ir dabūjusi tik maz balsu, manuprāt, tā varēja būt augstākā vietā, jo ir izdarīts taču diezgan daudz – kā medicīnā, tā citur.”

LA.lv