×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Baltijas valstis atteikušās piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Igaunijas armijas parāde

Igaunija līdz ar Latviju un Lietuvu atteikusies piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs paziņoja, ka pēc Krievijas iniciatīvas rīkotās mācības koordinē un organizē institūcijas, kas ir tieši saistītas ar Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nolaupīšanu Igaunijas teritorijā.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta preses sekretārs Martins Luige sacīja, ka mācības “Zapad 2015” paredzētas no marta līdz jūnijam un tajās galvenokārt notiktu informācijas apmaiņa. Mācībās piedalīties atteikušās arī Lietuva un Latvija.

“Grūti pateikt, vai kopīgās mācības varēs notikt, ja tajās attiekušās piedalīties vairākas valstis,” teica Luige.

“Turklāt vērts piebilst, ka robežsargu mācībām Krievija izmanto to pašu nosaukumu, kuru tā izmanto vērienīgām militārajām mācībām “Zapad”, kas liek uzdot nopietnus jautājumus par šo mācību saturu un mērķiem, tostarp propagandas jomā. Ievērojot iepriekš minēto, kā arī drošības situācijas izmaiņas kopumā, kā arī Krievijas uzvedību Ukrainā, mēs neuzskatām par iespējamu piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās “Zapad 2015″, kuras rīko Krievijas Federācija,” atzina Igaunijas iekšlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Būtu tikai dīvaini, ja kāda valsts piekristu kopīgām mācībām ar Krieviju pēc Krimas okupācijas. Diemžēl kaimiņvalsts valdība dara visu iespējamo, lai sagrautu attiecības ar visām kaimiņvalstīm.

  2. kāpēc mēs netiekam informēti par visām NATO valstīm, kuras piedalās šajās Krievijas organizētajās “Zapad – 2015” mācībās?

  3. ĻOTI PAREIZS LĒMUMS!!! Vismaz VIENREIZ ESAT VISAS KOPĀ!!! PALDIES!!! LAI TĀ BŪTU TURPMĀK!

  4. Ņemot vērā ka vienīgais potenciālais agresors pret Baltijas valstīm ir nacistiskā Krievija, šādas mācības ir vairāk nekā smieklīgas.

Draugiem Facebook Twitter Google+